KUŞ HALKALAMA, GEOLOCATOR CİHAZI VE SAYIM TEKNİKLERİ KURSU

Göç Araştırmalarında Güncel Yöntemler: Kuş Halkalama, Geolocator Cihazı ve Sayım Teknikleri Kursu” isimli bu bilimsel etkinlik projesi, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB), 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı, 2237 – A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği ile yürütülecektir. Proje etkinliklerinde, konusunun uzmanı 6 farklı üniversitede görev yapan 8 adet eğitmen görev almaktadır. Hedef kitlemiz; kuşlar konusunda Türkiye’nin çeşitli Üniversitelerinde yüksek lisans – doktora eğitimlerine devam eden, ornitoloji veya ornitoloji ile ilişkili Lisansüstü öğrencileri, Üniversite ve Araştırma kurumlarında Araştırmacı olarak görev yapan ve 35 yaşını aşmamış genç araştırmacılardır. Bu nedenle bu hedef kitleye kuş halkalama ve kuş sayımları için bilimsel, teknik ve uygulamalı bir eğitim sunabilmek amacıyla bu etkinlik düzenlenmiştir.

Göç Araştırmalarında Güncel Yöntemler: Kuş Halkalama, Geolocator Cihazı ve Sayım Teknikleri Kursu bilimsel etkinliğimiz, konusunun uzmanı bilim adamları tarafından disiplinler arası ve birbiri ile bağlantılı eğitim programı çerçevesinde teorik-uygulamalı tarzda sunulacaktır. Etkinliğimiz 7 gün olarak planlanmıştır. Etkinlikte 47 saat teorik ve 22 saat uygulama olmak üzere 69 saatlik ders planı bulunmaktadır. Etkinliğimiz doğa bilimleri konusunda bilimsel araştırmalar yürüten genç araştırmacıların olmazsa olmaz arazi çalışmalarında ihtiyaç duydukları arazi ve kamp teknikleri konusunda gerekli pratik bilgiler sunmaktadır.

Etkinlik tarihi: 21-27 Mart 2022 (Desteklenmiştir)
Etkinlik yeri: Antalya/Konyaaltı Öğretmen Evi

Başvuru yapacak adayların aynı zamanda TÜBİTAK-ARBİS “Araştırmacı Bilgi Sistemi”ne de kayıt olmaları gerekmektedir: https://arbis.tubitak.gov.tr

Antalya/Konyaaltı Öğretmen Evi