KÜRESEL ISINMANIN ARILARA ETKİSİ

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
Küresel ısınmanın arı popülasyonuna yaptığı olumsuz etkileri herkese daha iyi anlatabilmek ve en güzel şekilde anlatarak kavratabilmek.

PROJE HEDEFİ:
KÜRESEL ISINMANIN ARILAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ HAKKINDA ÖĞRENCİLERİ BİLİNÇLENDİRMEK. KİTLESEL ÖLÜMLERİN ÇOĞUNUN ARI KOVANLARINDA OLDUĞUNU BELİRTEBİLMEK. BU KİTLESEL ÖLÜMLERİ KÜRESEL ISINMANIN OLUŞTURDUĞUNU AÇIKLAMAK. KÜRESEL ISINMANIN DÜNYA ÜZERİNDE OLUŞTURDUĞU OLUMSUZ ETKİLERİ HALKA ANLATMAK.

PROJE ÖZETİ:
Projemizle küresel ısınma ile arılar arasındaki ilişkinin ne derece önemli olduğunu vurgulamaya çalıştık.Dünya üzerinde arıların genel yaşama olan etkisinin çok önemli ve bu küçük canlıların ne kadar faydalı olduğunu belirttik.Bu mucizevi yaratıkların, yaşamlarının sosyal hayatın kusursuz bir örneği olduğunu gösterdik.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Projemizle küresel ısınma ile arılar arasındaki ilişkinin ne derece önemli olduğunu vurgulamaya çalıştık.Dünya üzerinde arıların genel yaşama olan etkisinin çok önemli ve bu küçük canlıların ne kadar faydalı olduğunu belirttik.Bu mucizevi yaratıkların, yaşamlarının sosyal hayatın kusursuz bir örneği olduğunu gösterdik.Fakat önümüzdeki yy. içinde dünya sıcaklığının 4 derece arttığını varsayarsak, arıların nesillerinin tehlikeye düşeceğini ve genel yaşam için bunun çok büyük yıkım olacağından korkmaktayız.