Küresel Eğitim Sanal Sempozyumu

Carol Ann Tomlinson
Carol Ann Tomlinson

FMV Işık Okulları, James Madison Üniversitesi ve Harrisonburg Şehir Okullarının ev sahipliği yaptığı Küresel Eğitim Sanal Sempozyumu serisinin üçüncü oturumu 10 Şubat 2023 Cuma günü Zoom uygulaması üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşecektir. Bu son oturumda kültürel sınırları aşan mesleki iletişim, öğretim programı tasarımı, kültürel olarak duyarlı pedagoji, sosyal-duygusal öğrenme ve teknoloji konularını tartışarak küresel farkındalık bakış açısıyla bulgularımızı birleştireceğiz.

Oturumumuz uluslararası yazar, konuşmacı ve öğretim programı uzmanı Dr. Carol Ann Tomlinson’ın bir saatlik özel açılış konuşmasıyla başlayacak. Dr. Tomlinson, daha etkili bir eğitim ve daha sürdürülebilir bir dünya için bir güç olarak kültürler arasındaki öğrenci farklılıklarını nasıl biçimlendirdiğimizi tartışacak. Oturumun ikinci saatinde ise sempozyum konularının ele alındığı atölye çalışmaları yapılacak.

The third session of The Global Education Virtual Symposium Series hosted by FMV Işık Schools, James Madison University and Harrisonburg City Schools will be held online on 10th February, 2023. In our final session we will synthesize our global awareness learning, exploring the topics of technology, social-emotional learning, culturally responsive pedagogy, curriculum design, and professional communication across cultural boundaries.

Our session will begin with a special one-hour keynote by international author, speaker, and curriculum specialist Dr. Carol Ann Tomlinson! Dr. Tomlinson will discuss how we frame student differences across cultures as a strength for more effective education and a more sustainable world. In the second hour of the session, we will interact in small groups to highlight our topics.