Kumluca Bilim Şenliği Sona Erdi

Kumluca Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemiz genelindeki eğitim öğretim faaliyetlerinde kendisinin ve toplumun yarınını daha yaşanabilir hâle getirmek için sorunların farkına varan, çözümler üreten, özgün düşünebilen ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden, öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, girişimci, değişim ve gelişime açık öğrencilerimizin eserlerini sergilemek üzere 13 Mayıs 2011 Cuma günü saat 09.30’da Kumluca Kültür Han alanında Kumluca Bilim Şenliğimizin açılışı yapılmıştır.

Şenlikte Fen ve Teknoloji, Matematik, Teknoloji ve Tasarım dersleri kapsamında öğrencilerimizin geliştirdikleri ürünleri ve projeler yer almaktadır.

Ayrıca bu sergide Bakanlığımız tarafından düzenlenen Bu Benim Eserim Proje Yarışmasına katılan ve elemeler sonrasında bölge sergisine seçilen Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerinden eserlerimiz de bulunmaktadır. İlçemizden bu öğretim yılı itibariyle ilköğretim okullarımızdan Fen ve Matematik alanlarında Bu Benim Eserim Proje Yarışmasına toplam 61 başvuru yapılmış olup 1. eleme sonrasında 22 proje, 2. eleme sonrasında 8 proje ve son olarak Konya, Denizli, Burdur, Isparta ve Antalya illerinden okullara ait projelerin katıldığı bölge sergisine ilçemizden 3 Bilimsel Proje katılmıştır.(A.Avcıoğlu İ.O., Barboros İ.O., Mimar Sinan İ.O.)