KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI 2012

7. İTHİB KUMAI TASARIM YARIŞMASI 2012
KİMLER KATILABİLİR?

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde veya yurtdışında okuyan T.C.
vatandaşları veya K.K.T.C vatandaşı,
35 yaşını aşmamış,
en az lise mezunu olan herkese açıktır.
Not:
Herhangi bir ITKIB çalışanı yarışmaya katılamaz.
Teknik Şartlar
Katılımcılar yarışmaya dokuma, örme, baskı ve dokusuz yüzeyler olmak üzere dört üretim tekniğinden en fazla ikisiyle katılabilirler.
Teknik çözümleri yapılmış dokuma, örme, baskı ve dokusuz yüzeyler tekniklerinden en az biri ile tasarlanmış profesyonel anlamda üretilmemiş ve pazara sunulmamış,uygulamaya hazır özgün tasarımlar;detaylı açıklamalar;kullanılacak boya,iplik(kullanılan ipliğin açılımı ve nereden temin edilebileceği belirtilecek) kumaş türü,vb örnekleri,30×30 veya 50×50 ölçülerinde üretilmiş 6 adet prototip
ürün ve yarışmacının özgeçmişi ile birlikte 05MART 2012 teslim edilecektir.
Yarışma şartnamesi ve katılım formu ve sitelerinden temin edilebilir. Söz konusu formun eksiksiz doldurulması ve yazıcıdan çıktı alınması gerekmektedir
Dosya tesliminde:
• Yukarıdaki özelliklerde hazırlanmış tasarımlar (Üretilmiş prototipleri ile başvurmayanların dosyaları değerlendirmeye alınmayacaktır.),
• Internetten temin edilecek yarışmacı Başvuru Formu,
• Kavramsal Yaklaşım;sunum dosyasında,yarışmacının ,tasarımında anlatmaya çalıştığı duygu/düşünceyi ifade eden bir açıklama olması gerekmektedir.Bu açıklama tercih doğrultusunda fotoğraf,kısa film ya da yazı şaklinde hazırlanabilir.
• Son mezun olduğu kuruma ait diploma ya da halen öğrenci ise belgesi,
• Fotoğraflı özgeçmiş
Not:
Başvuru sahiplerinin isimleri tasarımların(prototiplerin) üzerinde yazmamalıdır. Projenin herhangi bir yerinde başvuranın kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunmaması gerekmektedir.
Yarışma Sunum Dosyaları
Yarışmacılar, başvuru evraklarını kapalı zarfta ve tasarımlarını standart paspartu kullanarak plastik bir sunum dosyası içinde kapalı olarak teslim edeceklerdir. Aksi takdirde kaybolacak evrak/tasarımların sorumluluğu başvuru sahibine ait olacaktır.
Her bir tasarımcı en fazla iki dosya ile katılabilir.
Yarışma sunum dosyaları elden, posta veya kargo ile en geç 05 MART 2012 mesai bitim saatine kadar ITKIB Fuarlar Şubesi Çobançeşme Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi B Blok 34196 YENIBOSNA – ISTANBUL Tel: 0 212 454 02 00 adresine teslim edilecektir.
Teknik şartlarda belirtilen standart dışında dosya teslimleri kabul edilmeyecektir.
Eksik evrakla yapılan ve/veya son teslim tarihinden sonra ulaşan sunum dosyaları değerlendirmeye alınmayacaktır.
BAŞVURU FORMLARI VE TASARIMLAR IÇIN SON TESLIM TARIHI
05 MART 2012
Bilgi ve başvuru için:
ITKIB Genel Sekreterliği
Zeynep ELGİN- Tel:0212 454 0200/1355
Vildan KARABAĞ- Tel:0212 454 0200/1686
[email protected]