Kültürel ve Doğal Mirasımız eTwinning Projesi

Kültürel ve Doğal Mirasımız

Yozgat – Yerköy Şehit Erhan Ar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin de ortaklarından biri olduğu Kültürel ve Doğal Mirasımız eTwinning projesi Ekim ayı itibariyle 9 farklı ilden okulun katılımıyla yürütülmektedir.

Proje kapsamında yürütülecek çalışmalarla; kültürel farkındalığının ve dijital öğrenme araçlarının (Web 2.0) etkin ve aktif kullanımının arttırılması, web 2.0 araçlarının etkin ve aktif kullanımı ile öğrencilerimizin öğrenme motivasyonunun arttırılması, öğrencilerimizin işbirlikçi çalışma becerilerinin artması, kültürel ve sosyal gelişimlerinin güçlenmesi ve kültürel ve tarihi bilgi birikimlerinin artması hedeflenmektedir.

Proje hedeflerimiz kapsamında proje ortak ürünü olarak Unesco Dünya Miras Listesinde ülkemizin yedi farklı bölgesinden miraslarımızı projedeki tüm öğrencilerimiz, oluşturduğumuz karışık okul takımlarında akranlarıyla incelediler. Öğrencilerimiz ilgili bölgedeki miraslarla ilgili sunu, video-sunu, crossword bulmaca ve mirasımızın görseli ile puzzle hazırlayıp arkadaşlarıyla paylaştılar. Tüm çalışmamızı e-book olarak derledik.

 

OURBOOX

KÜLTÜREL ve DOĞAL MİRASIMIZ

 Bir diğer ortak ürünümüz ise Unesco Somut Olmayan Miraslar Listesinde Türkiye’deki mirasların incelenmesi ile derleme yaptığımız infografik sunu çalışmamız. Karışık okul takımlarından görevli öğrenciler araştırmalar yapılıp çalışmamızı hazırladılar.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin