Kültür Paylaşımı ve Empati Geliştirme Amacı ile Yola Çıktık.

Empati Geliştirme
Empati Geliştirme

Şehit Ahmet Akyol İlkokulu okul rehber öğretmeni Şule Eşgi tarafından kuruculuğu yapılan Türkiye, İtalya,Romanya,Yunanistan, Portekiz,Arnavutluk,Azerbaycan ile birlikte yürüttüğümüz ‘I’m You,You’re Me eTwinning Projesi’ şubat 2020 tarihinde başladı. Projemiz okulumuzdan 4-F sınıfı öğrencileri ile yürütülmektedir. Proje amacımız kültürel farkındalık ve empati becerisi geliştirerek, öğrencilerde 21.yy dijital gelişimlerini desteklemektir. Proje için ortaklar logolar tasarlıyorlar.Öğrencilerin dikkat çeken logolar tasarladığı projede , logo seçim ile belirlenecek, Öğrenciler kendilerini tanıyıcı ve tanıtıcı etkinlikler yapılacak ve proje ortaklarının da kültürleri araştırıp paylaşılacaktır. Her ülke kendini tanıtan bir ağaç tasarlayacaktır.

Proje sonunda bir orman elde edilecek ve bu ormana bir isim belirleyecektir. Ülkelerarası karma takımların da oluşturulduğu projede empati sloganları, , empati şiiri yazma, hikaye okuma, etkinlikleri yapılarak,,arkadaş arıyorum ilanı yazılacaktır.Down Sendromu Günü, Dünya Otizm Günü,Yaşlılar Haftası kutlamaları yer alacaktır.
Proje sonunda öğrencilerin kendini ve başkalarını tanıma becerileri gelişecektir.,Farklı kültürleri araştırarak bilgi toplama ve sunum yapma çalışmaları ile farklı kaynaklardan araştırma yapmayı öğrenecek, zaman yönetimi ve sorumluluk becerileri desteklenecektir.Proje sonunda her ortak bir orman sahibi olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 + five =