KULLANIŞLI ECZA DOLABI

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
ECZA DOLABINDAKİ MALZEMELERİ AMACINA UYGUN KULLANARAK ,İLK YARDIMI DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE YAPMAK.

PROJE HEDEFİ:
*YANLIŞ İLKYARDIM UYGULAMALARINI ENGELLEMEK *BASİT İLKYARDIM UYGULAMALARINI YAPARAK İNSANLARA YARDIMCI OLMAK *ECZA DOLABI KULLANIŞLI HALE GETİRMEK

PROJE ÖZETİ:
ECZA DOLABINA MONTE EDECEĞİMİZ DÜZENEK SAYESİNDE HERHANGİ BİR KAZA DURUMUNDA KOLAYCA İLKYARDIM UYGULAYABİLİRİZ. BİR KUTU İÇERİSİNE YERLEŞTİRİLMİŞ OLAN İLKYARDIM KARTLARINI NUMARALANDIRDIK.KARTLARI KUTU İÇİNDE GÖRÜNMEYECE ŞEKİLDE LASTİKLE SABİTLEDİK.KUTU ÜZERİNE DE HAZIRLADIĞIMIZ KARTLARIN NUMARALARINI VE İSİMLERİNİ YAZDIK.ÖRNEĞİN 4 NUMARA ARI SOKMASI,BİR ÖĞRENCİYE ARI SOKTUĞUNDA 4 NOLU KARTI LASYİK SAYESİNDE AŞAĞI İNDİRİYORUZ.KARTTA BULUNAN İLKYARDIM İLKELERİNİ ORDAN OKUYARAK UYGULAYABİLİRİZ.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
BİR ECZA DOLABI KULLANARAK İÇİNDEKİ MALZEMELERİN NASIL KULLANILACAĞI ARAŞTIRILDI.OKUL GİBİ KALABALIK YERLERDE HANGİ KAZALARIN DAHA ÇOK YAŞANDIĞI ARAŞTIRILDI.BU KAZALARA NASIL MÜDAHALE EDİLECEĞİ BELİRLENDİ.

KULLANILAN YÖNTEMLER:
YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR SONUCU ECZA DOLAPLARINDAKİ MALZEMELERİ KULLANARAK İLK YARDIM YAPMAK DAHA KOLAY HALE GELECEKTİR.

ULAŞILAN SONUÇLAR:
YAPILAN ARAŞTIRMALAR SONUCU BİR ECZA DOLABI İÇİN BİR KULLANIM KILAVUZU OLUŞTURULDU.BU KULLANIM KILAVUZU SAYESİNDE KAZALARA MÜDAHALE ETMEK DAHA KOLAY HALE GELDİ.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR SONUCU ECZA DOLAPLARINDAKİ MALZEMELERİ KULLANARAK İLK YARDIM YAPMAK DAHA KOLAY HALE GELECEKTİR.

KAYNAKLAR:
SAĞLIK KİTAPLARI WWW.DESTEKEGİTİMİ.COM/İLKYARDIM

PROJENİN TAKVİMİ:
14-20 ARALIK PROJE FİKRİNİN BELRLENMESİ VE TASLAĞIN OLUŞTURULMASI 21-27 ARALIK OKULLARDA GÖRÜLEN VE İLKYARDIMI YAPILABİLCEK KAZALARIN ARAŞTIRILMASI 28-31 ARALIK İLKYARDIM KARTLARININ HAZIRLANAMSI 4-10 OCAK KARTLARIN KONULDUĞU KUTUNUN YAPILMASI VE ECZA DOLABINA MONTE EDİLMESİ

PROJE BÜTÇESİ:
10 TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR:
MARANGOZ