Küçük Prens Okumaları

Küçük Prens
Dr. Duygu Dinçer

Psikoterapi Türkiye online etkinlikleri kapsamında 4 hafta 4 oturum olmak üzere Küçük Prens Okumaları’na başlıyor!

Küçük Prens Okumaları
Dr. Duygu Dinçer ile Küçük Prens Okumaları başlıyor.

Dr. Duygu Dinçer ile “Küçük Prens Okumaları” 21 Ocak 2021 Perşembe günü saat 20.00’da başlayacaktır.

Etkinliğin gerçekleşeceği mecra sizlere link olarak iletilecektir.

Tarihler:

Oturum: 21 Ocak Perşembe 20.00-21.00
Oturum: 28 Ocak Perşembe 20.00-21.00
Oturum: 4 Şubat Perşembe 20.00-21.00
Oturum: 11 Şubat Perşembe 20.00-21.00
Tek Katılım Şartı: Çocuksu Bilgelik

 

DUYGU DİNÇER KİMDİR?

Dr. Duygu Dinçer 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisansa başladı. Eğitiminin ikinci döneminde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak atandı ve yüksek lisansını burada tamamladı.

Yüksek lisans öğrenimi sırasında YÖK Yüksek Lisans Araştırma Bursu ile Leuven Üniversitesi’nde (Belçika) misafir araştırmacı olarak görev yaptı; Kültür ve Duygu Laboratuvarı’nda çalıştı. Bu süreçte özellikle suçluluk ve utanç duyguları üzerinde yoğunlaştı. 2012’de Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’nda doktoraya başladı; orada beş yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı.

2015 yılında TÜBİTAK Doktora Sırası Araştırma Bursu ile misafir araştırmacı olarak California Üniversitesi, Berkeley’de (ABD) Psikoloji Bölümü’nde görev yaptı. Ağırlıklı olarak aşk ve benlik üzerine çalıştı. Duygular konusunda birçok ulusal ve uluslararası çalışması bulunan Dr. Dinçer, şu anda İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Küçük Prens eseri üzerinden Bağlanma, Güven, Sevgi, İhtimam etiği, Kişilik, Uyma ve itaat, Narsisizm, Sahip olmak, Utanç, Bağımlılık, İletişim kalıpları, Yaratıcılık, Ölüm, Psikolojik doğum, Varoluş, Ben-Sen ilişkisi, Ben-O ilişkisi, Sadakat başta olmak üzere birçok farklı tema ele alınacaktır.

Başvuru:

Aşağıdaki formu doldurursanız etkinlik yaklaşınca tarafınıza canlı yayın linki iletilecektir.

BAŞVURU FORMU