KÜÇÜK MUCİTLER eTwinning PROJESİ

af6b2aff2 opt

Pendik Yayalar İlkokulu 3-B sınıf öğretmeni Filiz KADIOĞLU ve öğrencileri eTwinning kapsamında “KÜÇÜK MUCİTLER” projesini hayata geçirdi. Projede farklı illerden, farklı okullardan öğretmenler ve öğrencileri yer aldı.

Ekim ayında başlayan ve sona yaklaşan projede, özellikle pandemi sürecinde 3. Sınıfta fen bilimleri dersiyle uzaktan eğitimle tanışan öğrencilerin konularla ilgili araştırma yapması, konularla ilgili deneyler yapması, web 2.0 araçları kullanmalarıyla öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeleri amaçlandı.

Proje boyunca yapılan etkinlikler büyük ilgi gördü. Quiver ile volkanik patlama görüntüleme, toontastic duyu organlarımızın sağlığı çizgi film çekimi, quizizz yarışmaları, stres topu yapımı, çimlendirme etkinliği, gökkuşağı oluşum deneyi, Peri Bacaları’na sanal gezi, yapay çevre köprü yapımı STEM etkinliği, limondan pil yapımı gibi bir çok etkinlikle öğrenciler yaparak yaşayarak öğrendiler.

Sizler de hem kendi çocuklarınızın hem de öğrencilerinizin bu etkinliklerden faydalanmalarını istiyorsanız projenin https://kucukmucitle.blogspot.com/ ismiyle blogger hesabını https://www.facebook.com/groups/880024629193401 ismiyle facebook hesabını ziyaret edebilirsiniz.

e Twinning İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak amacıyla Avrupadaki okullar için oluşturulmuş bir platformdur.

3.sınıf öğrencilerin temalarda yer alan konularda deneyler yapmasını sağlamak, problem çözme becerisini kazandırmak, öğrenmeyi web 2 araçlarıyla eğlenceli hale getirmek için planlanmış  bu proje 2021 Haziran ayında son bulacaktır.

Filiz KADIOĞLU YAYALAR İLKOKULU İSTANBUL