Küçük Mucitler Bilimsel Gösteriler Yaptı TUNCELİ

Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından düzenlenen, bilimin gizemli ve eğlenceli yönlerini ortaya çıkaran, ilginç ve şaşırtıcı deneylerden oluşan Mucit Amca-Küçük Mucitler bilim gösterisi yapıldı.

Halk Eğitim Müdürlüğü, Anadolu Lisesi ve Hürriyet İlköğretim Okulu konferans salonunda 3 oturum şeklinde yapılan gösteriye ilimiz ilköğretim kademesindeki 4.ve 5. Sınıfta okuyan tüm öğrenciler katıldı. Öğrencileri yaratıcılığa ve icada yönlendirnien fen deneyleri öğrenciler büyük bir dikkat ve merakla izlediler.Atık malzemelerle bilimin yasalarını kullanarak neler yapılabileceğinin deneylerle gösterildiği etkinlikte öğrenciler de aktif rol aldılar.
Mucit Amca  2005 yılında Küçük Mucitler projesiyle Dünya Bankası Yaratıcı Fikirler yarışmasında ödül almıştır.Çoğu atık,250 sıradan malzeme kullanılarak28 farklı temada gerçekleştirilen Küçük Mucitler bilim gösterilerinde 250 nin üzerinde sıradışı deney sergileniyor. Sunuculuğunu Mucit Amca’nın yaptığı”Küçük Mucitler ” TV programı 2007 ve 2008’de TRT de 4 defa 13 bölüm halinde yayınlanmıştır.