Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi

DAVET

Kozmetik sektörünün bileşenlerinin bir araya getirilmesi, kozmetik alanında yapılan konferans, kongre, yaz okulları ve çalıştaylarla mümkün olmaktadır. Bu bağlamda kimyagerler derneği olarak birincisini 18-19-20 Şubat 2011 tarihlerinde, ikincisini 16-17-18 Şubat 2012 tarihinde Antalya’ da yapmıştır. Üçüncüsü 15-16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya’da 61 akademisyen, 210 firma temsilcisi veya yöneticisi, 34 kamu kurumu temsilcisi, 123 öğrenci ve 5 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Bu kongrede programında, kongreye katılan sektör temsilcilerinin ve yöneticilerinin karşılaştıkları bürokratik sorunlarını ileterek çözüm yollarını tartışabilmeleri için Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkanda görevli 10 uzmanın katıldığı “ Sektörel Sorunları Değerlendirme” özel oturumu düzenlenmiştir.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”, her yıl olduğu gibi bu yıl da 14-16 Şubat 2014 tarihinde ANTALYA, Antedon Otel’ de gerçekleştirilecektir.

“Kozmetik Ürünlerin Güvenliği” ana teması ile düzenlenecek olan bu kongrede, Sektörün karşılaştıkları sorunları tartışabilmeleri için Sağlık Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığından konu ile ilgili Uzmanlar, Sektörde kullanılan en yeni bilgileri ve güncel gelişmeleri izleyenlere aktarmak için Üniversitelerin Kimya, Kimya Mühendisliği, Biyoloji, Biyokimya Bölümleri ile Eczacılık ve tıp Fakültelerinden değerli Bilim İnsanları ve kozmetik sektöründen değerli uzmanlar” yer alacaktır.

Kozmetik üreticisinin, Kozmetik sektörünün hızla büyüyen rekabetçi pazarlarda yer alabilmesi, inanılmaz bir hızla ilerleyen bilim ve teknolojiye uyum sağlayabilmesi, istekleri sürekli değişen tüketicilerin istek ve arzularına cevap verebilmesi ve ulusal ve uluslar arası arenada rekabet edebilmesi için bu alanda yapılan Ar-Ge faaliyetlerini izlemesi gerekmektedir. Bu nedenle bu kongrede Üniversiteler ile kamu ve özel sektör araştırma merkezlerinde yürütülen Ar-Ge çalışmaları yer alacaktır.

Kongre süresince kozmetik sektöründeki firmaların ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için kongre giriş alanında ALFA, BETA ve GAMA Sponsorları için stantlar yer alacaktır. Stantlar, kozmetik sektöründeki katılımcılar arasında yeni iş ve farklı araştırma fırsatları yaratacaktır.

Sizleri, kozmetik sektörünün önde gelen uzmanları ile, yatırımcılarla, bilim insanları ile, araştırıcılarla ve uzman bürokratlarla tanışmak ve bilgi alışverişlinde bulunmak veya kongreye, sunu yapmak, dinleyici olarak veya sponsor olarak katılmaya davet ediyoruz.

Prof. Dr. Çetin GÜLER       Kim. Levent KAHRIMAN

Genel Koordinatör            Organizasyon Komitesi Başkanı

 

ANA TEMA:  Kozmetik Ürünlerin Güvenliği
14-15-16 ŞUBAT 2014

KOMİTELER

Bilim Kurulu Prof. Dr. Yasemin YAZAN
Prof. Dr. Zeynep N. ATAY
Prof. Dr. Gönül ŞAHİN
Prof. Dr. Yücel KADIOĞLU
Düzenleme Kurulu
Prof. Dr.Çetin GÜLER – Genel Koordinatör
Kim. Levent KAHRIMAN – Kongre Başkanı
Prof. Dr.Ayşe Zehra AROĞUZ
Prof. Dr.Mustafa DEMİR
Doç. Dr. Hakan DAL
Doç. Dr. Metin AK
Doç. Dr. Fırat AYDIN
Doç. Dr. Mustafa Kemal SANGÜN
Doç. Dr. Şenay ŞANLIER
Doç. Dr. Esvet AKBAŞ
Yrd. Doç. Dr. Göktürk AVŞAR
Yrd. Doç. Dr .Sümeyra Tuna YILDIRIM
Dr. Yeliz YILDIRIM
Dr. Fatma T. KÖPRÜLÜ
Dr. Melike FIRLAK
Dr. Bio. Fatih KARABEY
Kim. Mustafa TEKOĞLU
Kim. Mehmet AMBARCI
Kim. Hüseyin POLAT
Kim. İkram CENGİZ
Kim. Aylin UĞUR
Kim. Emiş Has TANIŞ
Kim. Güray METE
Kim. Hasan ÖZ
Kim. Nihal ŞAHİN İPEKOĞLU
Kim. Ferda YEŞİLÇİMEN
Kim. Ayça AKTAŞ
Kim. Serhan NASIRLI

Kimyagerler Derneği
İsmet Kaptan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı 1373 sokak No : 8 Suat Manisalı İş Merkezi Kat : 6 Daire : 603 Konak / İZMİR
Tel/Faks: 0232 483 56 21
GSM:
0530 500 68 55
0530 544 13 31

[email protected]
[email protected]

http://www.kozmetik.kimyager.org/index.php

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.