Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu Bilim Şenliği

Eceabat Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu Bilim ve Teknoloji Kulübü Öğrencileri ve Öğretmenleri tarafından Bilim Şenliği düzenlendi.Şenlikte ayrıca Okul Aile Birliğince kermes de düzenlendi.

Şenlikte öğrencilerin performansını göstererek yaptıkları birbirinden güzel 30′ a yakın proje ziyarete gelenleri büyüledi.Bilim Şenliği’nin açılışını yapan Eceabat Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Kemal Dokuz öğrencilerin yapmış oldukları projeleri yakından inceleyerek bilgiler aldı. Birbirinden ilginç projelerin yer aldığı etkinlikte öğrenciler Eceabat Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur’a projelerini anlatmanın yanında uygulamalı olarak da gösterdiler.

Eceabat Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur, açılışta yaptığı konuşmada, öğrencilerin teorik bilgilerini pratik öğrenme araçlarıyla daha kalıcı hale getirerek, projeler ürettiğini söyledi. Türkiye’nin, 10 – 15 yıl öncesine göre özellikle eğitimde somut öğrenme adına daha iyi bir noktada olduğunu ifade eden Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur, “Eğitimde son yıllarda ciddi değişiklikler yaşanmakta. Gelecek nesil bizler gibi ezberci değil, bizzat deney yaparak daha çok performans ödeviyle daha somut ve kalıcı bir gelecek olur” dedi.

Bilim Şenliğinde projelerden bazıları, tatile gidildiğinde evdeki çiçekleri sulama sistemi, duvarlara örümceklerin ağ yapmasını önlemek için badana yapılırken kirecin içerisine naftalin konması, rutubetli duvarların kekli su ile temizlenmesi, elma toplamada kullanılan ucu makaslı ve sepetli aletin kullanılışı gibi çok değişik çalışmalar bulunuyor.