Konya’da Balıkesir İlini üç bayrak temsil ediyor

BALIKESİR-Karesi Ülkemizde vatan sevgisini, bayrak sevgisini öğrencilerimizde arttırabilmek icin “81 İlde Şanlı Bayrağımız” adlı e Twinning projesi yapıldı. Projeye, Türkiye’nin her ilinden katılım sağlandı.Projeye Balıkesir İli’nden üç okul katıldı.Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi , Balıkesir Süeybe Karakuş Anaokulu ve Balıkesir Dokuz Eylül Ortaokulu ilimizi Konya’da temsil etti.
Okulumuz felsefe grubu öğretmeni Dr. Asiye Akbulut tarafından öğrencilerimize proje hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerden Ahmet Ö.adlı öğrencimiz bayrağımızı filografi sanatında yapabileceğini belirtti. Öğrencimiz bayrağımızı çivi ve tel kullanarak yaptı. Bayrağımız bittiğinde projemizi yaygınlaştırmak adına bayrağımızın yapılışı hakkında lise ve ortaokul öğrencilerine bilgiler verdik. Bu proje ile öğrencilerin filografi sanatı hakkında bilgilendiği görüldü.
81 İlde Şanlı Bayrağımız” eTwinning projesi kapsamında Türk bayrağımız Konya’ya proje kurucularına gönderildi.Bayraklar, 18 Mart 2019 tarihinde Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Konya/Çumra’da düzenlenen programda Çumra Milli Eğitim Müdürü’nün katılımıyla proje sergimiz açıldı.
Bayrak konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilerimizin hayal güçlerini de kullanarak, istedikleri malzemeler ile Türk Bayrağı yapmalarını sağlayan “81 İlde Şanlı Bayrağımız” eTwinning projesi sergisinde deniz kabuğundan, boncuktan, fındıktan, çay yaprağından ve değişik birçok malzemeden bayrak tasarımları olduğu görülmektedir.Yapılan tasarımlar, sergi ile herkesin beğenisine sunulmuştur.
Emeği geçen proje kurucularına ve projedeki tüm katılımcılara idareci,öğretmenlere ve öğrencilere teşekkürler.