Kodu Game Lab HupCup Turnuvası

Kodu Game Lab
Kodu Game Lab

Kodu Game Lab uygulamasında “Sürdürülebilir enerji kaynakları kullanılarak sürdürülebilir bir yaşam için neler yapılabilir ? “konusunda fikrini kodla ve oyuna dönüştür!

👉Mentorunla birlikte takımını kur,
👉Hayal et, tasarla ve üret!
👉Hediyeleri kazan!

Educat HUBCup “Kodu Game” Hakkında
HUBCup “Kodu Game” ile öğrenciler “Sürdürülebilir Yaşam” temasıyla Kodu Game üzerinden kodlayarak oluşturacakları oyun-animasyon ile sürdürülebilir yaşam konularını ele alacaklar. ”Sürdürülebilir enerji kaynakları nelerdir?”, ”Sürdürülebilir enerji için daha az enerji kullanımını nasıl sağlarız?” sorularından yola çıkarak gezegenimizin çevresel sorunlarının neler olduğu hakkında yaşantılarındaki deneyimlerinden yola çıkarak sürdürülebilir yaşam oluşturmak için nelere dikkat etmeleri ve bu soruna nasıl yaklaşmaları gerektiği hakkında fikirlerini ortaya koyacaklar. Sürdürülebilir çevre oluşturmak için buldukları yaratıcı fikirlerini ‘’Kodu Game’’ üzerinden kodlayarak çağımızın sorunlarına bilim ile yaklaşarak inovatif bakış açısı oluşturacaklar. Kodu Game yarışması ile çocuklarımızın yaratıcılık, paylaşma ve işbirliği duygularını geliştirmeyi hedeflemekteyiz.. Öğrencilerin ”Sürdürülebilir Yaşamı” keşfetmek için yaratıcılığını ve hayal gücünü ”Kodu Game” üzerinden oyuna dönüştüreceği büyük heyecan başlıyor.
EducatHUB Hakkında
EducatHUB, öğrencilerin yaratıcılıklarını keşfedecekleri dersleri kendi öğretmenleri mentörlüğün de sınıflara taşımak maksadıyla yola çıkmıştır.
HUB’daki müfredatlar kendi alanlarında uzman olan öğretmenler tarafından oluşturuldu. HUB platformu, bu müfredatları sınıfında kullanan öğretmenlere içeriği düzenleme/farklılaştırma ve kendi tecrübelerini öğrencilerle paylaşmasına izin veriyor.
EducatHUB’la okullar/eğitim merkezleri tüm uzaktan eğitim sürecini yönetebilir. Öğretmenler kendi derslerini ekleyebilir veya herhangi bir LMS’den farklı olarak HUB içerisindeki uzmanların yazdığı müfredatları alıp kullanabilir.
Yarışma Takvimi
Yarışma başvuru tarihi ( 13 Aralık )
EducatHUB üyelik oluşturma tarihi (13 Aralık – 08 Ocak)
EducatHUB üzerinden online eğitimlerin sağlanması (Kodu Game kullanımı konusunda iyi olan takımların katılması zorunlu değildir) 19 Aralık – 20 Aralık tarihlerinde eğitimler olacaktır.
Projelerin EducatHUB’a yüklenmesi :08 Ocak 2023 24:00 (son tarih)
Halk oylaması ve jüri değerlendirmesi : 09 – 15 Ocak 2023
Yarı finale kalan takımların açıklanması. 18 Ocak 2023
Finale kalan takımların jüri ile online mülakat görüşmeleri: 20 Ocak – 27 Ocak 2023
Online jüri değerlendirmesi ile kazananların belirlenmesi : 30 Ocak – 03 Şubat 2023
Kazananların ilanı : 06 Şubat 2023
Yarışma Teması
EducatHUB, HUBCup “Kodu Game” turnuvasında “Sürdürülebilir Yaşam” teması ele alınacaktır. “Kodu Game” ile “Sürdürülebilir enerji kaynakları nelerdir?” , “ Sürdürülebilir bir yaşam için neler yapabiliriz ?“ başlıkları altında oluşturacağınız oyun-animasyon ile gezegenimizin sorunlarına çözüm bulacağız. Projenizin içinde temayı net bir şekilde belli eden elementler kullanmalısınız. Jüri değerlendirme yaparken projenizin oyun temasını ne kadar yansıttığı da incelenecektir. Juri değerlendirmesi ve halk oylaması ile birlikte projeler değerlendirilir.
Katılmak İçin Gerekenler
Takımların başvuruları sadece mentor tarafından gerçekleştirilir. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru sonrası e-posta ile bilgilendirme sağlanacaktır.
Yarışmaya katılım ücretsizdir. EducatHub üyeliği olan takımlar yarışmaya ücret ödemeden katılabilir. EducatHub üyeliği olmayan takımlar 200 TL ücret ödemektedir.

Yarışmacılar

Her takım en az 2 en fazla 4 öğrenciden oluşabilir. Öğrenciler ilkokul ve ortaokul olmak üzere ayrı kategorilerde planlanmalı ve karma takımlar kurulmamalıdır. Okullarında 1-2-3 ve 4. Sınıfa giden öğrenciler İLKOKUL, 5-6-7 ve 8. Sınıfa giden öğrenciler ORTAOKUL kategorisine kayıt yaptırmalıdır.
Takım üyeleri aynı okuldan olmak zorunda değildir.
Mentörler

Her takım en az 1 en fazla 2 mentöre sahip olabilir. Mentörler 18 yaşından büyük olmalıdır. Başvurular yalnızca mentor tarafından yapılır. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılır.
Yarışma

Yarışma görevleri ve kuralları ile ilgili bilgiler sizin yarışma süresince projenizin değerlendirmeye alınması ya da alınmaması açısından çok önemlidir. Bu nedenle yarışma kurallarını dikkatlice okumalısınız.
Kurallar
Yarışma katılımı ücretsizdir.
Yarışmaya katılmak için 08 Ocak 2023 saat 23:59 ‘a kadar başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
Yarışmaya en az 2, en fazla 4 kişilik takımlar halinde katılabilirsiniz.
Her öğrenci yalnızca bir takımda yer alabilir.
Her takım yalnızca bir proje ile yarışmaya katılabilir.
Bir mentör birden fazla takımla yarışmaya katılabilir.
Takım üyeleri doldurulan başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul etmektedir.
Yükleme Kuralları
Öğrenciler projelerini EducatHUB proje modülü üzerinden teslim eder.
EducatHUB “Proje Başvuru Formu” bölümünde bulunan, “Proje Afişi” kısmına proje ile ilgili afiş resim olarak yüklenmelidir (.png, .jpeg) ve proje afişi 1600x900px boyutunda olmalıdır. Proje afişi, “Sürdürülebilir Çevre” teması ve proje özelliklerini ön plana çıkaracak şekilde oluşturulabilir.
EducatHUB “Proje Başvuru Formu” bölümünde bulunan “Kısa Proje Açıklama” bölümünde projenin genel tanıtımı ve “Projemin detaylı Açıklaması” bölümünde proje ile ilgili tüm detayların yazılması gerekmektedir.
Proje dosyası “takımadı”.zip olacak şekilde sisteme eklenmelidir. Proje .zip dosyası içerisinde, scratch proje dosyası “ProjeAdı”.kodu2 formatında eklenmelidir.
Projenin anlatımını içeren en fazla 2 dakikalık Youtube’a yüklenmiş video linki EducatHUB “Proje Teslim Et” formunda bulunan “YouTube Video Linki” bölümüne eklenmelidir.
EducatHUB proje modülünde bulunan tüm bölümlerde proje teslim tarihine kadar ekleme, çıkarma ve düzenlemeler yapılabilir. Proje Türkiye geneli oylamaya gönderildikten sonra herhangi bir değişiklik yapılamaz.

Jüri Değerlendirmesi

Teslim edilen proje dökümanları EducatHUB üzerinden halk oylamasına sunulur ve değerlendirme ölçeğiyle birlikte Jüri tarafından değerlendirilir. Daha sonra derece yapan takımlar belirlenerek finale yükselir. Finale geçen projeler için online takım görüşmeleri yapılacaktır ve jüri değerlendirme ölçeği dikkate alınarak jüri değerlendirme kurulu finalistleri belirleyecektir.

JÜRİ DEĞERLENDİRME KURULU
Asiye YAKUPOĞLU
Büşra AĞIRBAŞ
Fatoş BÖLÜKBAŞI
Sultan MERT BURTGİL

Ödüller
Mükemmellik (Excellence) Ödülü
Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul birincisinin kazandığı ödüldür. Turnuva Şampiyonu olan takımlara Stembox kutusu,ve kupa verilecektir.
Yükselen Yıldızlar

Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul ikincisinin kazandığı ödüldür. Yükselen Yıldızlar ödülü alan takıma Educat StemBox seti ve kupa hediye edilecektir.
Genç Mucitler

Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul üçüncüsünün kazandığı ödüldür.Genç Mucitler ödülü alan takıma Educat StemBox seti ve kupa hediye edilecektir.

📢 Son başvuru tarihi 08 Ocak 2023!

Educathub kullanıcısı olmayanlar için Educathub üyeliği 200 TL’dir.

EducatHUBCup: Her dönem mevcut yaşam problemlerine odaklanarak farklı araçlarla öğrencilerin çözüm geliştirmesine teşvik eder ve online turnuva düzenler. EducatHUB üzerinden gerçekleştirilir. Ay boyunca temaya uygun en iyi çözümü geliştiren takımlar ise ödülleri kazanır.

👉Detaylar için ve Online turnuvalarımızı incelemek için

Hubcup