Kodu Cup Türkiye Yarışması Başlıyor!

Kodu Cup Türkiye Yarışması Başlıyor!

Kodu Cup Türkiye yarışmasına Türkiye’de bir okulda okuyan ve başvuru tarihine kadar, 8-14 yaş aralığında olan her çocuk katılabilir. Çocuklar yarışmaya, 3 kişiden oluşan bir takım halinde katılmalıdır. Çocukların yarışmaya kayıtlarını, öğrenim gördükleri okullardaki bir öğretmenleri ya da Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor inisiyatifi çerçevesinde eğitim veren eğitmenlerden biri yapmalıdır. Çocuklar, kendi başlarına yarışmaya kayıt olamazlar. Yukarıda belirtilen çerçevede kayıt olmayan veya bireysel başvuru yolu ile yarışmaya kayıt olan çocukların katılımları kabul edilmeyecek ve değerlendirmeye alınmayacaktır. Her takım sadece bir oyunla yarışmaya başvurabilir.

Katılım:

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Öğretmenler başvuruları http://aka.ms/koducup2018 adresindeki formu doldurarak yapmalıdır. Ayrıca bu web sayfasına öğrencilerin oluşturduğu başvuru dosyasını (Word formatında) ve Kodu’da yaptıkları oyunun dosyasını da yüklemelidirler. KODU dosyasının nasıl oluşturulacağı ve masaüstüne nasıl kaydedileceği aşağıdaki videoda anlatılmıştır.

Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden 5 takım ve 12-14 yaş kategorisinden de 5 takımolmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecektir.

Finalde yarısmacılar, yarattıkları oyunları jüri karşısında tanıtacaklardır. Her bir yaş kategorisinden ilk üç’e kalanlara kupa ödülü verilecektir. Her bir yaş kategorisinin Birincileri, KODU Kupası almaya hak kazanacaklardır.

Finale kalan takımlar, lider öğretmenlerine gönderilecek e-posta ile bilgilendirilecektir. Finalistler Ağustos 2018’de https://www.facebook.com/minikparmaklargelecegiprogramliyor/ sayfasında da duyurulacaktır. Finalin yapılacağı tarih ve yer bilgisi katılımcılara ayrıca bildirilecektir. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Haziran 2018’dir.

Microsoft, kayıp, formatı bozuk veya geç yüklenmiş dokümanlardan sorumlu değildir. Yarışmaya katılım için herhangi bir satınalma gerekmemektedir. Katılım bütün Hükümler ve Koşulları kabul etmeyi gerektirir. Microsoft, bu Hükümler ve Koşulları ihlal eden her kişiyi yarışmadan diskalifiye etme hakkına sahiptir.

Yarışma Teması:

2018 KODU Cup Türkiye yarışmasının teması “Uzayda Yaşam” olacaktır.

“Uzayda Yaşam” temasında yarışmaya katılanlar uzayda dünya dışında oluşabilecek yaşam alanlarında, nasıl bir yaşam olabileceğine, hangi koşullarda yaşanabileceği ve ne tür bir sistem ile karşılaşabilecekleri ile ilgili çalışabilirler.

Jüri, oyunun “Uzayda Yaşam” temasına uygun hikayesinin içeriğini, genel tasarımın yaratıcılığını, oyunun oynanma deneyimini ve program içerisindeki kodların uygulanmasını değerlendirecektir. Ayrıca başvuru formunun içeriği ve oyunun detaylarının aktarımı da değerlendirilecektir.

Ödüller:

Finale 10 takım katılacak ve oyunlarını jüri üyelerine tanıtacaktır. Aşağıdaki kategorilerde sadece öğrencilere ödüller verilecektir. Her bir yaş kategorisinden ilk üç’e kalanlara kupa ödülü verilecektir. Her bir yaş kategorisinin Birincileri, KODU Kupası almaya hak kazanacaklardır.

8-11 yaş grubu
12-14 yaş grubu

Önemli Tarihler:

Yarışma için son başvuru tarihi 30 Haziran 2018’dir. 2018 Ağustos ayı içerisinde ön eleme yapılarak finale kalmaya hak kazananlar belirlenecek ve duyurulacaktır. Eylül ayının 1. veya 2. haftası ise ilk 3’e kalanların belirlenmesi için final ve ödül töreni yapılacaktır.

Bilgi Kullanımı:

Yarışmaya katılım için paylaşılan isim bilgisi, yarışmaya katılan çocukların isim bilgisi ve yarışmaya başvuranların oyunları ve kişilerin fotoğrafları Microsoft, QNB Finansbank ve Habitat Derneği ‘nin tanıtım aktivitelerinde kullanılabilir. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerle İlgili Bilgilendirme Notu’nu (link verilecek) inceleyiniz.

Finale katılım için gerekli ekipman ve yazılımlar:

Yarışmaya katılım için paylaşılan bütün kişisel bilgiler, gelecekte herhangi bir Microsoft Pazarlama aktivitesinde kullanılabilir. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerle İlgili Bilgilendirme Notu’nu (link verilecek) inceleyiniz.

Kazanan Listesi:

Finalist listesinde yer alan takımların mensupları ve final sonrasında şampiyon olan takım mensupları, isimlerinin Microsoft Türkiye’ye, QNB Finansbank’a ve Habitat’a ait halka açık sosyal medya hesaplarında ve ayrıca yazılı ve görsel medyada , Microsoft Türkiye, QNB Finansbank ve Habitat Derneği tarafından herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın bilâ talep kullanılmasına izin vermektedir.

Kişisel verilerle ilgili bilgilendirme:

Bilgilendirme notu için tıklayınız.

Diğer:

Gizlilik Bildirimi için lütfen tıklayınız.

Sponsorlar yarışma ile ilgili kural ve koşulları önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve/veya ortadan kaldırma hakkına sahiptir. Bu durumda katılımcıların Sponsorlar’dan herhangi bir talepte bulunma hakkı söz konusu değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.