KODU CUP 2017

QNB Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat ortaklığıyla Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi kapsamında düzenlediğimiz KODU CUP 2017 için başvurular başladı.

Kodu, çocukların bilgisayar oyunu yaratarak programlamanın temellerini eğlenerek öğrenmelerini sağlayan, Microsoft tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Kodu’da komutlar diğer programlama dillerinde olduğu gibi yazılı olarak değil görsel öğeler kullanılarak girilir. Bu sene ikinci kez yapılacak Kodu Cup Türkiye yarışmasına 8-14 yaş arasındaki bütün öğrenciler katılabilir. Teması “Yeni Nesil Turizm” olan bu senenin yarışmasına başvuru için son gün 30 Nisan 2017 tarihidir.

Çocukların 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri veya Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor gönüllü eğitmenleri tarafından yapılmalıdır. Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden 5 ve 12-14 yaş kategorilerinden de 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecektir. Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır. Her bir yaş kategorisinden ilk üçe kalanlara çeşitli ödüller verilecektir. Birincilere ayrıca Kodu Kupası verilecektir.

Daha fazla bilgi ve başvuru formu için https://msdn.microsoft.com/tr-tr/koducup​ sayfasını ve https://www.facebook.com/minikparmaklargelecegiprogramliyor sayfasını takip edebilirsiniz.

Online KODU Game Lab Eğitimi İçin: https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx

Başvuru için son tarih 30 Nisan 2017
 
Kodu Cup Türkiye 2017 yarışması ile ilgili kaynak dokümanını indirmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here