Kod Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması Başvuruları Uzatıldı

Kod Ödülleri

Kod Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması Başvuruları Uzatıldı

İlkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeylerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında öğrenmeye katkı sağlayacak dijital içeriklere dair; bilişim teknolojilerinin eğitimdeki önemini vurgulamak, bu alanda fikir üreten, uygulama geliştiren ve uyarlama yapan kişi ve kurumların çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla, Türkiye Bilişim Vakfı tarafından tarafından gerçekleştirilen bir yarışmadır. Bilişim teknolojilerinin öğrencilerin öğrenme çıktılarına katkısını desteklemek; bunun için genelde nitelikli dijital içerik ve programları, özelde oyun temelli içerik ve programları destekleyecek programlar geliştirmek ve sürdürmek en temel amacımız olacaktır.

Yarışmaya katılım bireysel ya da kurumsal olarak yapılabilecektir.

KOD Ödülleri Katılım Şartnamesi
Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenecek olan KOD Ödülleri , Matematik ve/veya Fen alanlarında K12 yaş grubunu hedefleyen (ilkokul, ortaokul ve lise) dijital eğitim oyunları ya da dijital eğitim oyunu fikirleri şeklindeki iki ayrı kategoriye konu projeler arasından toplamda en iyi 6 Projenin belirleneceği bir yarışmadır.

Katılımcılar, Yarışma’ya başvuru yapmadan önce işbu Şartname de dahil olmak üzere Site’de yer alan ilgili tüm açıklama, kural ve dökümanları okumak ve incelemekle yükümlüdür. İşbu Şartname, katılımcının Yarışma’ya başvuruda bulunduğu, Yarışma ile ilgili içeriklere herhangi bir şekilde erişim sağladığı andan itibaren, katılımcıyı bağlayıcı şekilde okunmuş, anlaşılmış ve onaylanmış addedilerek yürürlük kazanır.

Yarışmaya katılacak Projelerin, (a) Matematik ve/veya Fen Bilimleri (ilkoul ve ortaokul düzeyinde Fen ve Teknoloji; lise düzeyinde Fizik, Kimya ve Biyoloji) alanında, (b) K12 yaş grubunun MEB müfredatına göre hazırlanmış ve (c) öğreticilik özelliği taşır nitelikte dijital eğitim oyunu veya dijital eğitim oyunu fikri olması şarttır. Katılımcı, Proje konusunun yürürlükteki ilgili mevzuat hükümlerine ve genel ahlak kurallarına uygun olduğunu, TBV ve/veya işbirliği yaptığı üçüncü kişi veya kurumların ticari itibar ve değerlerine, kurumsal kimliklerine herhangi bir şekilde zarar vermediğini/vermeyeceğini; Projesinin ırkçı, homofobik, cinsiyetçi, nefret içerikli veya sair şekillerde ayrıştırıcı, bölücü, saldırgan veya uygunsuz nitelikte söylem yahut içerik barındırmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yarışma konu ve kapsamına uygun şekilde dijital eğitim oyunu veya dijital eğitim oyunu fikri üreten herkes, bireysel olarak veya en fazla 10 kişilik bir ekip halinde yahut kurumsal olarak bu Yarışma’ya katılabilir. Kurumsal başvurular bakımından başvuru yapan kurumun en fazla 20 çalışanı olabilir. Katılımcılar Yarışma’ya birden fazla Proje ile de katılabilir.

Yarışma’ya katılım için kural olarak herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Şu kadar ki, katılımcının yaşının yasal rüşt sınırının altında olması halinde, ilgili katılımcının Yarışma’ya ve bununla bağlantılı her nevi süreç ve etkinliğe katılım sağlaması için yasal temsilcisinin yazılı muvafakatini alması zorunludur.

Son Başvuru Tarihi : 31 Ocak 2019

ANASAYFA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin