KOCAELİ MEM BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASI BELGE TÖRENİ

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ülke çapına koordine ettiği ilköğretim öğrencileri 6-7-8. Sınıflarına yönelik Fen ve Matematik alanlarında “Bu Benim Eserim” isimli proje çalışmasının 2011/2012 Eğitim Öğretim Yılı çalışmaları 11 Mayıs 2012 tarihi itibarı ile tamamlandı.
Eğitim Öğretim sezonu planlanan çalışma takvimi İl Koordinatörü Kocaeli Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati AYDIN başkanlığında İl Çalışma Grubu ile planlama toplantıları ile başladı. Yapılan toplantıda planlanan takvim doğrultusunda Kocaeli ilindeki 12 ilçede Bu Benim Eserim Proje Çalışmasını tanıtmaya yönelik toplantılar düzenlendi. Toplantılara ilçelerdeki resmi ve özel ilköğretim okullarında görevli tüm Fen ve Teknoloji öğretmenleriyle Matematik öğretmenleri katıldı. Toplantılarda 2011/2012 çalışma takvimi, başvuruda dikkat edilmesi gereken konular ve bu yıl yapılan değişiklikler katılımcılara anlatıldı.
Kocaeli’de kurum müdürlerince onaylanan 4402 proje İl Çalışma Grubu tarafından incelenmiş ve bu projelerden 224 tanesi onaylanmıştır. Bu projelerden 72 tanesi bölge çalışma grubu tarafından bölge bilim kuruluna gönderilmiş ve 21 tanesi bölge sergisine davet edilmiştir. Bölge sergisindeki elemenin ardından 3 proje Ankara’daki final sergisine katılmaya hak kazanarak 1 (bir) adet Türkiye birinciliği, 2 (iki) adet Türkiye ikinciliği elde etmişlerdir.

Paroje kapsamında, 07.06.2012 Perşembe günü İzmit Ulugazi İlköğretim Okulunda düzenlenen tören ile 17 Okul/Kurum Yöneticisine, 21 Öğretmene ve 32 Öğernciye katılım ve başarı belgeleri takdim edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin