KOCAELİ BİLİM FESTİVALİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Fen ve Teknoloi Kulübü, Bilim Festivali düzenleyecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı gençlere bilimi sevirmek maksadıyla hizmete açtığı Bilim ve Teknoloi Kulübü bünyesinde Kocaeli Bilim Festivali düzenleyecektir.
Kocaeli Bilim Festivalinde Bilim Akademisi, Bilim Söyleşileri, Bilim Şovları ve çeşitli yarışmalar düzenlenecek.
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenecek olan bilim festivalinde ilköğretim okulu öğrencileri katılacak
23-27 Ocak tarihlerinde ilköğretim 4-5, 30 Ocak -3 Şubat tarihlerinde ise 6,7 ve 8. sınıf öğrencileri akademide çalışma yapacak.
Akademik programa katılacak öğrenciler BTK’da yapılacak ön sınava tabii tutulacak. Sınavlar 9-20 Ocak tarihlerinde Bilim Teknoloji Kulübü’nün Cumhuriyet Mahallesi Plaj Yolu’ndaki binasında gerçekleştirilecek.
Bilim Festivali kapsamında bilim yarışmaları düzenlenecek. Yarışmaya katılmak isteyenler katılım şartları ve başvuru formlarını Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi üzerinden verilecek link üzerinden elde edebilecek. Yarışmaya katılan eserler 14 Mart Çarşamba günü 15.00’de jüri ve davetliler karşısında sergilenecek.
Festivalde Bilim Şovları da bulunacaktır. Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü Araştırma Grubu faaliyetlerine katılan öğrenciler dünyadan seçme bilimsel içerikli gösteriler yapacak.
Bilim Akademisi ve Bilim Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri 14 Mart Çarşamba günü 17.00’de düzenlenecek törenle verilecek.
Adres: Cumhuriyet mah. Lale sok. No:4 Plajyolu – İzmit / Kocaeli.
Telefon: 0262 226 83 84
Email: info@kocaelibtk.com