Koç Zer Girişimcilik Programı

Koç Zer Girişimcilik Programı

İlki döngüsü 2016 yılında yapılan BulDoZer, Türkiye’nin ilk ve en büyük satınalma şirketi olan Zer’in kurumsal inovasyon ve girişimcilik programıdır.

Programın ana hedefi Zer’in odak teknoloji alanlarında faaliyet gösteren yenilikçi girişimlerin Zer’in sektörel bilgi ve deneyimi ile başta Koç Şirketler Topluluğu olmak üzere geniş müşteri ve partner ağına erişmelerini sağlayarak hızla büyümelerine destek olmaktır.

Programa seçilecek girişimler, 3 ay boyunca kendilerine sunulacak destekler ve yoğun mentorluk ile işlerini büyüterek Demo Günü’nde nihai ürünlerini Zer ekosistemine sunma imkanı yakalarken, programı başarıyla tamamlayan girişimler Zer’in bir iş ortağı olarak ürünlerini Zer’in müşteri ve tedarikçi kanalları üzerinden yeni potansiyel müşterilere ulaştırma fırsatı yakalayacaklardır.

Program Odak Teknoloji Alanları

Büyük Veri / Analitik Servisleri

Nesnelerin Interneti Çözümleri

Akıllı Lojistik Çözümleri

Mobil Teknolojiler

Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka Teknolojileri

Ne Sağlıyoruz?

Çekirdek Sermaye Desteği
Programa seçilen girişimlere 10.000 TL çekirdek sermaye desteği.

Zer ile İşbirliği İmkanı
Programı başarıyla bitiren girişimler için Zer ile iş ortağı olma fırsatı.

Yoğun Mentorluk Desteği
Program boyunca alanlarında uzman KWORKS, Zer ve girişimcilik ekosistemi mentorları ile haftalık tematik mentor oturumları.

Temel Girişimcilik Eğitimleri
Program başında girişimlerin Yalın Girişimcilik, Müşteri Geliştirme, İş Modeli Kanvası, En Yalın Ürün ve Yatırımcı sunumu gibi temel girişimcilik yetkinliklerini geliştirmelerini sağlayacak 3 günlük eğitim kampı.

Koç Topluluğu Şirketlerine Erişim
Faaliyet alanları doğrultusunda program girişimleri için ürün veya hizmetlerini Zer aracılığı ile Koç Topluluğu Şirketlerine sunma imkanı.

KWORKS Altyapı Desteklerine Erişim
Program boyunca girişimler için KWORKS ortak çalışma alanı kullanım ve KWORKS etkinliklerine katılım hakkı.

KWORKS LAB Desteklerine Erişim
Program girişimcileri için KWORKSLAB kapsamında sunulan tasarım, kullanıcı deneyimi ve erken aşama prototipleme alanlarındaki destek hizmetlerine erişim.

KWORKS Partner Ağı
Desteklerine Erişim
Program girişimcileri için KWORKS iş ortaklarınca sağlanan indirimli/ücretsiz hizmetleri kullanma hakkı.

KWORKS Yatırımcı Ağına Erişim
Program kapsamında işlerini geliştiren girişimler için melek yatırım ağları ve erken aşama yatırım şirketleri ile bir araya gelme fırsatı.

Program Takvimi

21 Haziran: Başvuru Çağrısı
8 haftalık çağrı süreci boyunca Buldozer’e www.koczer.com/BulDoZer/2017 üzerinden online olarak girişim başvuruları kabul edilir.

11-15 Eylül: Ön Değerlendirme
Çağrı süresince alınan başvurular KWORKS ve Zer ekiplerince değerlendirilerek, yüz yüze görüşmeye davet edilecek girişimler belirlenir.

18-22 Eylül: Yüz yüze Değerlendirme
Ön-değerlendirme sonucunda yüz yüze görüşemeye davet edilen girişimler KWORKS ve Zer temsilcilerinden oluşan değerlendirme jürisine yapacakları sunumlar üzerinden Zer ile potansiyel işbirliği fırsatı, uygulanabilirlik, takım yetkinliği, pazar büyüklüğü, ölçeklenebilme potansiyeli, rekabet avantajı gibi kriterler doğrultusunda değerlendirilerek programa katılmaya hak kazanan en fazla 7 girişim belirlenir.

26 Eylül: Programa Seçilen Girişimlerin Duyurulması
Yüz yüze değerlendirme sonucunda programa katılmaya hak kazanan girişimler KWORKS ve Buldozer online iletişim kanallarından duyurulur.

30 Eylül – 30 Aralık: Program
Programa seçilen en fazla 7 girişim 3 ay boyunca eğitimler, yoğun mentorluk ve KWORKS ve Zer destekleri ile hem girişimlerini geliştirip büyütür hem de Zer ve Zer müşteri ve tedarikçileri ile olabilecek potansiyel iş ortaklıklarını keşfetme imkanı bulurlar. Girişimlerin gelişimi haftalık zorunlu ilerleme oturumları üzerinden Zer ve KWORKS ekiplerince yakından takip edilir.

Ocak: Demo Day
3 aylık program sonunda girişimler işlerini ve geliştirdikleri ürün veya hizmetin nihai halini Zer üst yönetimine sunma imkanı yakalar.