KOÇ ÜNİVERSİTESİNİN WEB SİTESİ ULUSLARARASI ÖDÜL ALDI

Pixelplus Interactive tarafından tasarlanan, Koç Üniversitesi web sitesi, internet konusunda dünyadaki en önemli organizasyon olarak kabul edilen Interactive Media Awards’ın (IMA) üniversiteler kategorisinde büyük ödülü “Best in Class”a layık görüldü.

Uluslararası bağımsız kuruluş olan Interactive Media Council (IMC) tarafından düzenlenen, 2011 yılı İnteraktif Medya Ödülleri (Interactive Media Awards-IMA) yarışmasının sonuçları açıklandı. Pixelplus Interactive tarafından tasarlanan Koç Üniversitesi web sitesi, internet konusunda dünyadaki en önemli organizasyon olarak kabul edilen Interactive Media Awards’ın (IMA) üniversiteler kategorisinde büyük ödül “Best in Class”a layık görüldü.

Bu yıl 5’inci kez düzenlenen yarışmaya, dünyanın dört bir yanından binlerce tasarım katıldı. Tasarımlar, her biri web dizaynı, reklamcılık, halkla ilişkiler, basın yayın alanında uzman olan, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirmeye alındı. Jüri tasarımları içerik, fonksiyonellik, kullanım kolaylığı gibi kriterleri dikkate alarak inceledi. Yapılan oylama sonucunda, Pixelplus İnteractive tarafından hazırlanan Koç Üniversitesi’nin www.ku.edu.tr web sitesi, üniversiteler kategorisinde en büyük ödülü olan “Best İn Class”a layık görüldü.

İnternet dünyasının uluslararası alanda en prestijli ödülü olarak kabul edilen IMA’da, Koç Üniversitesi’nin yanı sıra, Harvard Üniversitesi gibi dünyaca ünlü akademik kuruluşlar da yarıştı.

İnteraktif Medya Konseyi (IMC) tarafından her yıl düzenlenen yarışma, dünya çapında en iyi web sitelerini belirlemek amacıyla, eğitimden e-ticarete, eğlenceden finansa kadar çeşitli kategorilerde yüzlerce web sitesini inceliyor. Hiçbir kâr amacı bulunmayan, internette standartları geliştirmeyi ve yeni medya düzeninin gelişmesine destek sağlamayı amaçlayan IMC, internet sitelerinin tasarımı ve geliştirilmesinde yüksek standartları tanımlayıp, üstün başarıları onurlandırmak için ödüller veriyor.