Kızıldağ Milli Parkı ve Çevresinde Doğa Eğitimi

Doğa Eğitimi

TÜBİTAK desteği ile Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yürüttüğü “Kızıldağ Milli Parkı ve Çevresinde Doğa Eğitimi” projesi Kızıldağ Milli Parkı ve çevresinde bulunan korunan ve doğal alanlarda yürütülecektir. Etkinliklerimiz Kızıldağ Milli Parkı, Beyşehir Gölü, Pınargözü Mağarası, Kubad-ı Abad Sarayı, Eşrefoğlu Camii, Köşk Kaplıcaları, Eflatun Çeşmesi, Kız Kalesi, Tarihi Köşk Kaplıcaları, Zindan Mağarası, Kovada Gölü Milli Parkı, Yazılıkanyon Tabiat Parkı, Aksu Zindan Mağarası, Gölcük Tabiat Parkı ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yürütülecektir.

Projemizde her biri 8 gün 7 gece olmak üzere 2 etkinlik dönemi (Temmuz 2018 ve Eylül 2018) nde gerçekleştirilecektir. Öğretmenler, öğretmen adayları, lisans ve lisansüstü öğrenciler ve kamu personeli çalışanlarının katılabileceği eğitimlerimiz ücretsiz olup, katılımcıların eğitim sırasındaki tüm masrafları (konaklama, yemek, eğitim, ulaşım) TÜBİTAK bütçesi katkısı ile karşılanacaktır.

Eğitim sonrasında katılımcılardan başarılı olanlara “Doğa Eğitimi Sertifikası” verilecektir.

Projemiz TÜBİTAK Bilim Ve Toplum Projeleri Destekleme Programı kapsamında, 2018 çağrı döneminde 218B453 proje numarası ile desteklenmektedir. Etkinlik tarihlerimiz 18-25 Temmuz 2018 (Son başvuru: 11 Haziran 2018, Listelerin açıklanması: 12 Haziran 2018) ve 27 Ağustos – 3 Eylül 2018 (Son başvuru: 1 Ağustos 2018, Listelerin açıklanması: 2 Ağustos 2018) tarihleridir.

Hedef kitle – Seçim kriterleri
Hedef kitlemiz; İlköğretim ve ortaöğretim öğretmenleri, üniversitelerin lisans ve lisansüstü öğrencileri ve doğa gönüllüsü kamu personelinden oluşacaktır.
Hedef kitlemiz içerisinde aşağıdaki özelliklere sahip olanlar öncelikli listede yer alacaklardır.

Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında, Köy Okullarında, Doğu İllerinde görev yapan öğretmenler
Sınıf öğretmenleri (tercihen orman köyleri), Fen bilgisi öğretmenleri, Tarih Öğretmenleri, Coğrafya öğretmenleri ve İzci lideri öğretmenleri
Eğitim Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi lisans ve lisansüstü öğrencileri
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü gibi doğa konusu görevlerde çalışan olan kamu personeli

18-25 Temmuz 2018 Etkinlik Dönemi

Son başvuru tarihi: 11 Haziran 2018
Kesin ve yedek listelerin açıklanma tarihi: 12 Haziran 2018
27 Ağustos – 3 Eylül 2018 Etkinlik Dönemi

Son başvuru tarihi: 1 Ağustos 2018
Kesin ve yedek listelerin açıklanma tarihi: 2 Ağustos 2018

Detay ve Başvuru : http://www.dogaproje.org/kde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × 1 =