KİTAP TANITIMI

Projemiz kapsamında öğrencilerimizle Tudem Yayın Grubu yazarlarından sevgili Güzin Öztürk’ü buluşturduk. Öğrencilerimiz Güzin Hanım’ın “Ben Bir Hayaletim” adlı kitabını okudular ve merak ettikleri her şeyi sorma fırsatı yakaladılar.

Peki, neden “Güzin Öztürk” ve “Ben Bir Hayaletim” kitabı? Neden mi ? Güzin Hanım otizmli bir çocuk olan Mila’nın sıcak ve duygu yüklü hikayesini, onun duygularını anlamakta ve sosyalleşmekte yaşadığı sıkıntıları anlatırken okuyucuda acıma duygusu yerine empati duygusu ön plana çıkıyor. Mila’nın çarpıcı hikayesini okurken hem “farkında olmak” gibi yüce bir duyguyla tanışıyor hem de gülümsüyorsunuz. Ama asla ötekileştirmiyor adeta bizi biz yapan değerlerimizi eğittiğimiz bir yolculuğa çıkmış gibi hissediyorsunuz.

Sevgili Güzin Öztürk’ü iki yıl öne okulumuzda ağırlama fırsatı yakalamıştık. Pandemi kapsamında uzaktan sohbet etmek de farklı bir deneyim oldu bizim için. Güzin Hanım’ın eline emeğine sağlık. İyi ki yollarımız kesişmiş ve kendisini tanıma fırsatı yakalamışız. Başta Güzin Hanım’a ,Proje kurucumuz çok değerli meslektaşım Duygu Erten’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.