Ana SayfaÖzel Ders BlogKırşehir’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kırşehir’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kırşehir’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar, hem devlet hem de özel sektör tarafından desteklenmektedir. Devlet tarafından verilen burslar, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanmaktadır. Özel sektör tarafından verilen burslar ise, vakıflar, dernekler, şirketler ve iş adamları tarafından sağlanmaktadır.

Devlet Tarafından Verilen Burslar

  • KYK Bursu: Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilen burstur. KYK bursu, öğrenim kredisi ile birlikte verilmektedir. Öğrenim kredisi, öğrencinin mezun olduktan sonra geri ödemesi gereken bir kredidir. Burs ise geri ödemesizdir.

Özel Sektör Tarafından Verilen Burslar

  • Vakıf Bursları: Kırşehir’de burs veren vakıflar arasında, Kırşehir Eğitim Vakfı, Kırşehir Üniversitesi Vakfı (KÜV), Gülşehir Eğitim ve Kültür Vakfı, Kırşehir İlini Kalkındırma ve Tanıtma Vakfı, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Kırşehir Sanayi Odası bulunmaktadır. Bu vakıflar, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Dernek Bursları: Kırşehir’de burs veren dernekler arasında, Kırşehir İli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kırşehir İli Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırşehir Eğitim ve Kültür Derneği, Kırşehir Sanayici ve İşadamları Derneği, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Kırşehir Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu dernekler, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Şirket ve İş Adamları Bursları: Kırşehir’de bazı şirketler ve iş adamları da öğrencilere burs vermektedir. Bu şirketler arasında, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Kırşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırşehir Üniversitesi, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Kırşehir Sanayi Odası, Kırşehir Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu şirketler ve iş adamları, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.

Burs Başvuruları

Burs başvuruları, genellikle her yıl eylül ayında açılmaktadır. Başvurular, burs veren kurum ve kuruluşların internet sitelerinden veya doğrudan kurumlara yapılmaktadır. Başvurularda, öğrencinin öğrenim durumu, maddi durumu, başarı durumu ve diğer başvuru şartları dikkate alınmaktadır.

Kırşehir’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi için, bu kurumların internet sitelerini ziyaret edebilir veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle Kırşehir ili için önemli olan burslar:

  • Kırşehir Üniversitesi Vakfı (KÜV) Bursu: Kırşehir Üniversitesi’nde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Gülşehir Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu: Gülşehir’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kırşehir İlini Kalkındırma ve Tanıtma Vakfı Bursu: Kırşehir ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kırşehir İli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Bursu: Kırşehir ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kırşehir İli Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bursu: Kırşehir ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.