Ana SayfaÖzel Ders BlogKırklareli’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kırklareli’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kırklareli’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar, hem devlet hem de özel sektör tarafından desteklenmektedir. Devlet tarafından verilen burslar, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanmaktadır. Özel sektör tarafından verilen burslar ise, vakıflar, dernekler, şirketler ve iş adamları tarafından sağlanmaktadır.

Devlet Tarafından Verilen Burslar

  • KYK Bursu: Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilen burstur. KYK bursu, öğrenim kredisi ile birlikte verilmektedir. Öğrenim kredisi, öğrencinin mezun olduktan sonra geri ödemesi gereken bir kredidir. Burs ise geri ödemesizdir.

Özel Sektör Tarafından Verilen Burslar

  • Vakıf Bursları: Kırklareli’de burs veren vakıflar arasında, Kırklareli Eğitim Vakfı, Kırklareli Üniversitesi Vakfı (KÜV), Şehit Pilot Erkan Özalp Eğitim Vakfı, Namık Kemal Üniversitesi Eğitim Vakfı, Kırklareli İli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kırklareli İli Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırklareli Eğitim ve Kültür Derneği, Kırklareli Sanayici ve İşadamları Derneği, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu vakıflar, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Dernek Bursları: Kırklareli’de burs veren dernekler arasında, Kırklareli İli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kırklareli İli Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırklareli Eğitim ve Kültür Derneği, Kırklareli Sanayici ve İşadamları Derneği, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu dernekler, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Şirket ve İş Adamları Bursları: Kırklareli’de bazı şirketler ve iş adamları da öğrencilere burs vermektedir. Bu şirketler arasında, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Sanayi Odası, Kırklareli Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu şirketler ve iş adamları, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.

Burs Başvuruları

Burs başvuruları, genellikle her yıl eylül ayında açılmaktadır. Başvurular, burs veren kurum ve kuruluşların internet sitelerinden veya doğrudan kurumlara yapılmaktadır. Başvurularda, öğrencinin öğrenim durumu, maddi durumu, başarı durumu ve diğer başvuru şartları dikkate alınmaktadır.

Kırklareli’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi için, bu kurumların internet sitelerini ziyaret edebilir veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle Kırklareli ili için önemli olan burslar:

  • Kırklareli Üniversitesi Vakfı (KÜV) Bursu: Kırklareli Üniversitesi’nde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Şehit Pilot Erkan Özalp Eğitim Vakfı Bursu: Kırklareli’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Namık Kemal Üniversitesi Eğitim Vakfı Bursu: Kırklareli’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kırklareli İli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Bursu: Kırklareli ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kırklareli İli Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bursu: Kırklareli ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.