Kimya Öğretmenlerine Yönelik Sorgulayıcı Araştırmaya Dayalı Öğretim Etkinlikleri ve Uygulamaları

Kimya Öğretmenlerine Yönelik Sorgulayıcı Araştırmaya Dayalı Öğretim Etkinlikleri ve Uygulamaları
21-27 OCAK 2018 VAN

TÜBİTAK 4005 projeleri kapsamında desteklenmesine karar verilen ‘Kimya Öğretmenlerine Yönelik Sorgulayıcı Araştırmaya Dayalı Öğretim Etkinlikleri ve Uygulamaları’ adlı projemiz 21-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Van’da gerçekleştirilecektir.

Projemizin son başvuru tarihi: 31 EKİM 2017

Proje süresince katılımcılar Yüzüncü Yıl Üniversitesi Konukevi’nde 2 kişilik odalarda konaklayacaklardır. Katılımcıların konaklama ve yemek masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

PROJENİN AMACI
TÜBİTAK 4005 – “Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları” çağrısı kapsamında bu projenin amacı kimya öğretmenlerine kimya konularında sorgulayıcı-araştırma yaklaşımı nasıl uygulanır noktasında deneyim kazandırmaktır. Böylece hem ülkemizdeki kimya öğretmenlerinin bu yaklaşımı derslerinde etkili bir şekilde kullanabilmesi için destek sağlanacak hem de kimya öğretim programının esas amacı olan kimya okur-yazarı öğrenciler yetiştirilmesine katkıda bulunulacaktır. Ayrıca, bu yaklaşımın öğretmenler tarafından öğrenilmesi ve derslerde kullanılması öğretmenlerin projeler planlaması (örneğin TÜBİTAK Bilim Fuarları, MEB Proje Yarışması vb.) açısından yararlı olacaktır (örneğin; araştırma sorusu ortaya koyabilme, araştırma yapabilme, değişkenlerin belirlenmesi, veri toplama ve analiz etme, delillerden argüman oluşturma). Son olarak, bu yaklaşımın derslerde kullanılması ile araştıran, sorgulayan, merak eden ve bilime karşı olumlu tutum geliştiren öğrenciler yetiştirilmesi konusunda ülkemize kazanç sağlanacaktır.

e-posta adresi:
​sorgulayiciarastirma@gmail.com

Yazışma Adresi:
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

Başvuru formu için tıklayınız

http://sorgulayiciarastirma.weebly.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here