Kimya Öğretmenlerine Yönelik Bilim Danışmanlığı Çalıştayı

Lise Kimya Öğretmenlerine Yönelik Bilim Danışmanlığı Çalıştayı

26 Ocak – 1 Şubat 2014 SAMSUN

Değerli Kimya Öğretmenleri;

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenmekte olan Liseler Arası Araştırma Projesi Yarışmalarına katılacak öğrencilere danışmanlık yapacak Kimya öğretmenlerimize Bilim Danışmanlığı Eğitimi vermek amacıyla 26 Ocak – 1 Şubat 2014 tarihleri arasında hem teorik hem de uygulama ağırlıklı kimyada bilim danışmanlığı eğitimini Samsun’da gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Çalıştayın hedef kitlesini TÜBİTAK Samsun bölge merkezine bağlı iller olan Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerindeki lise kimya öğretmenleri oluşturmaktadır.

Eğitimler Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde görevli alanında doktoralı öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilecektir.

Çalıştay ilk üç gün teorik ağırlıklı oturumlar olarak gerçekleştirilirken daha sonraki iki günde kimya alanına özel bilimsel proje uygulamaları ile sürecektir. Kimya bilim danışmanlarının projelerini gerçekleştirmesi için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Fakültesindeki Kimya laboratuvarı kullanılacaktır. Ayrıca bilimsel proje danışmanlığında kullanılabilecek teknoloji desteği hakkında bilgiler verilip katılımcılardan uygulamaları talep edilecektir. Çalıştay sonunda tüm katılımcı kimya öğretmenlerine katılım belgesi verilecektir.

TÜBİTAK tarafından destek sağlandığı taktirde çalıştaya katılan tüm kimya öğretmenlerinin iaşe, konaklama ve laboratuvar çalışma masrafları çalıştay tarafından karşılanacaktır.

Çalıştay Koordinatörü

Yrd. Doç. Dr. Mustafa ERGUN (OMÜ)

Çalıştay için başvuru adresi: http://kimyabilimdanismanligi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin