Ana SayfaÖzel Ders BlogKilis’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kilis’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kilis’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar, hem devlet hem de özel sektör tarafından desteklenmektedir. Devlet tarafından verilen burslar, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanmaktadır. Özel sektör tarafından verilen burslar ise, vakıflar, dernekler, şirketler ve iş adamları tarafından sağlanmaktadır.

Devlet Tarafından Verilen Burslar

  • KYK Bursu: Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilen burstur. KYK bursu, öğrenim kredisi ile birlikte verilmektedir. Öğrenim kredisi, öğrencinin mezun olduktan sonra geri ödemesi gereken bir kredidir. Burs ise geri ödemesizdir.

Özel Sektör Tarafından Verilen Burslar

  • Vakıf Bursları: Kilis’de burs veren vakıflar arasında, Kilis Valiliği tarafından kurulan ve yönetilen Kilis Eğitim Vakfı bulunmaktadır. Bu vakıf, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Dernek Bursları: Kilis’de burs veren dernekler arasında, Kilis İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kilis Kafkas Derneği, Kilisli İşadamları ve Sanayicileri Derneği, Kilis Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği, Kilis Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği bulunmaktadır. Bu dernekler, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.
  • Şirket ve İş Adamları Bursları: Kilis’de bazı şirketler ve iş adamları da öğrencilere burs vermektedir. Bu şirketler arasında, Kilis Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Kilis Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kilis Üniversitesi, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, Kilis Sanayi Odası, Kilis Ticaret Borsası bulunmaktadır. Bu şirketler ve iş adamları, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir.

Burs Başvuruları

Burs başvuruları, genellikle her yıl eylül ayında açılmaktadır. Başvurular, burs veren kurum ve kuruluşların internet sitelerinden veya doğrudan kurumlara yapılmaktadır. Başvurularda, öğrencinin öğrenim durumu, maddi durumu, başarı durumu ve diğer başvuru şartları dikkate alınmaktadır.

Kilis’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi için, bu kurumların internet sitelerini ziyaret edebilir veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle Kilis ili için önemli olan burslar:

  • Kilis Eğitim Vakfı Bursu: Kilis’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kilis İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bursu: Kilis ilinde okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kilis Kafkas Derneği Bursu: Kilis’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kilisli İşadamları ve Sanayicileri Derneği Bursu: Kilis’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
  • Kilis Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Bursu: Kilis’de okuyan maddi durumu yetersiz öğrencilere burs verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin öğrenim seviyesine göre değişmektedir.
Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.