KHAS YAZ KAMPLARI

Kadir Has Üniversitesi her yıl olduğu gibi bu yıl da yine “Yaz Kamları” ile lise öğrencilerine ulaşıyor. Üniversitemiz Temmuz ayında düzenleyeceği farklı içeriklerdeki kamp çalışmaları ile İletişim, Tasarım, Tiyatro gibi pek çok alanda öğrencilerin ilgi ve becerilerini, farklı ve eğlenceli metotlarla test etmelerine olanak sağlıyor. Siz de bu deneyimi Kadir Has Üniversitesi’nde yaşamak istiyorsanız http://activity.khas.edu.tr/kamplar/ linkinden KHAS Yaz Kampları’mıza ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz….

Khas Tiyatro Kampı

Tiyatro Kampı 15-18 Temmuz tarihleri arasında, 4 gün süreyle saat 11:00-16:00 arası yapılacak. Kamp süresince Prof. Dr. Çetin Sarıkartal, Yard. Doç. Dr. Zeynep Günsür Yüceil ve Öğr. Gör. Özlem Özhabeş katılımcılarla doğaçlama, hareket, yaratıcılık üzerine çalışacak, onların rahat ve eğlenceli bir ortamda tiyatroculuk mesleğiyle tanışmalarına yardımcı olacaklar. Öğrencilerin bölümümüzün oyunculuğa bakışıyla ve çalışma yöntemleriyle tanışabilmeleri için tasarlanan çalışmalar, katılımcıları aktif kılmayı, konuşmak yerine yapmayı böylelikle yaratıcılığı bedende yeniden uyandırmayı hedef alıyor. Ayrıca, katılımcılar bölümümüz kadrosundan tiyatroyla ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi alma şansına da sahip olacaklar.

Khas Tasarım Kampı

Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin düzenlediği Tasarım Kampı bu yaz 22-25 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Kampa katılacak öğrencilere fakültemiz bünyesinde bulunan “Endüstri Ürünleri Tasarımı”, “İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı” ve “Mimarlık” bölümlerine ait bilgi ve deneyimler aktarılacaktır. Kampın ilk üç günü, sektörde profesyonel olarak faaliyet gösteren, tanınmış tasarımcı, mimar ve içmimar konuklarımızın öğrencilere kendi çalışmaları ve meslekleri hakkında yaptıkları sunumlara ve öğrenciler ile yapacakları mini-çalıştaylara ayrılmıştır. Kampın dördüncü ve son gününde, öğrenciler fakültemiz öğretim elemanları ile bir araya gelerek hem eğitim programları hakkında bilgi alacak hem de öğretim elemanlarımıza tasarım alanları ile ilgili sorular yöneltebilecektir.

Khas Radyo TV ve Sinema Kampı (48 saat Film Festivali Workshopları)

1-5 Temmuz 2012 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak sinema ve televizyona meraklı liseli gençler için bir hafta boyunca workshoplar düzenlenecektir. Bu workshoplar lise 9-12 arası sinema ile ilgilenen ve kısa film yapmak isteyen her öğrenciye açıktır. Hafta sonunda gene fakültemizce düzenlenen 48 Saat Film Festivali bünyesinde filmlerini üretecekler. Hocalarımızın yanısıra kısa film çekimlerinde liseli öğrencilere fakültemiz öğrencileri abilik-ablalık yapacaklar. Bu workshoplarda yapılan tüm kısa filmler ailelerinin de davetli olduğu bir galada 11 temmuzda Perşembe günü saat 19:00da büyük salonda gösterilecektir. Bu workshoplarda üretilen filmler kasım ayında fakültemizin Türkiye çapında yapacağı 48 Saat Film Festivali’ne katılmaya hak kazanacaktır.

Khas Sosyal Medya Kampı

Sosyal Medya Kampı 8 Temmuz tarihinde 10:00-17:00 arasında yapılacaktır. Kamp süresince Öğr. Gör. İsmail H. Polat, Öğr. Gör. Burak Evren katılımcılara sosyal medyanın ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, çeşitli sosyal medya platformlarını, sosyal medyada içerik üretme ve yaygınlaştırma prensipleri, sosyal medya ortamının fırsat ve tehditleri ile sosyal medya üzerinde iş yapmanın ipuçlarını anlatacaklar. Tüm anlatımlar sosyal medya ortamı üzerinden etkileşimli ve uygulamalı olarak yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin