KESK 8 Mart Afiş Yarışması

8 Mart
8 Mart Afiş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK ) Kadınların Uluslararası Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü olan 8 Mart için afiş tasarım yarışması düzenlemeyi, birinciliğe değer bulunan eseri 8 Mart afişi olarak üretip, konfederasyon olarak kullanmayı amaçlamaktadır.

KONU: 8 Mart Afişi

KATILMA KOŞULLARI:

 1. Yarışma, profesyonel ve amatör tüm kadın tasarımcılara açıktır.
 2. Yarışmacı, yarışmaya katılmak için, katılım formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurup afiş tasarımının arka sağ üst köşesine yapıştırır.
 3. Yarışmaya gönderilen tasarımlar; 50×70 cm. olarak kullanılmak üzere tasarlanır.
 4. Afiş Tasarımı 50 x 70 cm olarak , 6 mm fotoblok sıvama baskısıyla birlikte afişin orijinali yüksek kalitede dijital ortamda CD’ye veya flash belleke kaydedilerek teslim edilir.
 5. Yarışmaya katılacak eserler, iki mukavva arasında, rulo yapılmadan ve kırılmayacak şekilde ambalajlanmış olarak teslim edilir.
 6. Afiş tasarımında bulunması gereken öğeler; “8 Mart”, “Doğa Benim, Üreten Benim, Emek Benim, Yaşam Benim, Ben Kadınım” sloganı, KESK Kadın logosudur (indirmek için tıklayınız).
 7. Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 eserle katılabilir; ödüle hak kazanan yarışmacının en fazla bir eseri ödüllendirilir.
 8. Yarışmacı, tasarımını 03 Şubat 2020 saat 17:00 ye kadar (KESK Selanik 2 NO:44/ 1 Kızılay / ANKARA) adresine elden yada kargo ile teslim eder. Geç başvurular kabul edilmez. Posta ve Kargo sırasında doğabilecek gecikme veya kayıptan konfederasyonumuz sorumlu değildir; posta ve kargo masrafı yarışmacı tarafından karşılanır.
 9. Yarışmaya katılacak afiş tasarımları geri verilmez.
 10. KESK, jüri tarafından belirlenecek afiş tasarımlarını sergileme hakkına sahiptir.
 11. “8 Mart” konulu afiş tasarım yarışmasına katılan eserler arasından seçici kurul, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda ve kendi takdir hakkı çerçevesinde dereceye girmeye en uygun eserleri belirler. Ancak ödüle layık eser bulunup bulunulmaması, ödüllerin bir kısmının dağıtılıp dağıtılmaması seçici kurulun takdirindedir.
 12. Dereceye giren eserler 10 Şubat 2020 tarihinden sonra duyurulur.
 13. Ödül alan tasarımların tüm telif hakları KESK’ e aittir.
 14. Yarışmaya eser gönderen her katılımcı yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

ÖDÜLLER:
Birincilik Ödülü 2000 TL
İkincilik Ödülü 900 TL
Üçüncülük Ödülü 500 TL

İLETİŞİM:
KESK Selanik 2 NO:44/ 1 Kızılay / ANKARA
Tel:0 312 436 71 11 – e-posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin