Keşif Kampüsü Öğrencilerini Arıyor! Gaziantep

Keşif Kampüsü’nde bilim, teknoloji ve sanat temalarında 8 farklı atölye içeriğinde toplam 384 saatlik eğitim alacak olan 256 öğrenci için seçim süreci başlıyor. Gaziantep ilinde bulunan 4. ve 5. sınıf öğrencileri öğrenci seçme sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınava katılacak.

Keşif Kampüsü Öğrenci Seçme Sınavı
iki aşamadan oluşmaktadır. Tüm adaylar birinci aşama olan yazılı sınava girebilecektir. Birinci aşamada başarılı olan adaylar uygulama sınavına girmeye hak kazanacaktır. İki aşamayı da başarı ile
tamamlayan adaylar Keşif Kampüsünde 2 yıllık ücretsiz eğitim almaya hak kazanacaktır. Bu kılavuz birinci aşama olan yazılı sınav için hazırlanmıştır.

Sınava, yalnızca Gaziantep ilinde
ikamet eden 4 ve 5. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

Keşif Kampüsü; Doğa Bilimleri, Fizik, İnsan Bilimleri & Kimya, Matematik, Teknoloji, Kişisel Gelişim, Astronomi & Havacılık ve Destekleyici Eğitim Atölyeleri içerisinde 6-14 yaş grubuna yönelik düzenlenen uygulamalı atölye eğitimlerini kapsamaktadır.

Keşif Kampüsünde verilecek olan eğitimin amacı, bilim ve teknolojinin toplumda geniş kitlelere ulaştırmak, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere toplumun her katmanında bu alanlara karşı farkındalık oluşturmak ve ilgiyi artırmaktır.

kesifkampusu.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin