Kentin En İyi Manzarası

 

Yarışmaya Nasıl Katılırım?
Kentin En İyi Manzarası yarışmasına “Facebook’tan başvur” linkini kullanarak ya da “site” üzerinden kayıt olabilirsin. Kaydının doğru gerçekleşmesi ve çektiğin fotoğrafı beğenenlerin senin hakkında doğru bilgi alması için üye bilgilerini eksiksiz doldurman çok önemli.  Fotoğraf Yükleme:
Yarışmaya yalnızca 3 fotoğrafla katılabilirsin. Bu yüzden favori fotoğraflarını belirlerken çok iyi düşün. Fotoğrafın 1000 piksel (genişlik) x 600 piksel (uzunluk) ebatlarında, JPEG formatında ve 1 MB’ın altında olmasına dikkat et. Fotoğraflarını bize yolladıktan sonra sakın silme. Çünkü dereceye girmesi durumunda senden yüksek çözünürlüklü halini isteyeceğiz. Nasıl Kazanırım?
Aslında kural çok basit. En çok oyu alan, yarışmayı kazanır! Fotoğrafının daha çok oy alması için sana yardımcı olabilecek bir kaç tüyoya ne dersin?  Kent’i Nerede Bulabilirim?
Otokar Kent otobüsleri üstün kalitesi ve ileri teknolojisi ile üniversitelerden, belediyelere Türkiye’nin dört bir yanında her kesime hizmet veriyor. İşte bu illerden bazıları: Ağrı, Ankara, Bolu, Bursa, İstanbul, Kırıkkale, Kırşehir, Muş, Ordu, Sakarya, Samsun, Zonguldak Jüri Üyeleri / Seçici Kurul

Serdar Görgüç- Otokar Genel Müdürü
Muhittin Tüylüce- Fotoğraf Sanatçısı
Tarkan Burak- Otokar Pazarlama Müdürü)
Uğur Utku Sezer- Fotoğraf Sanatçısı (www.ugurutkusezer.com)

Yarışma Takvimi

Başlama Tarihi: 21 Eylül 2011
Son Katılım Tarihi: 18 Kasım 2011
Juri Degerlendirmesi: 25 Kasım 2011
Sonuçların Duyurulması: 28 Kasım 2011

Yarışma sonucu en çok “like” alan 20 eser, jüri ekibi tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Yapılan jüri oylaması sonucunda ödüle layık bulunan fotoğraflar seçilerek birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci belirlenecektir. İletişim
İlgili: Ö.Özgür Fidan Tel: 0212- 324 6770 bilgi@kentineniyimanzarasi.com

YARIŞMA KOŞULLARI*

· www.kentinaniyimanzarasi.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek “Kentin En İyi Manzarası” isimli yarışma Otokar tarafından düzenlenmektedir.
· Yarışmaya katılan kullanıcılar tarafından www.kentinaniyimanzarasi.com sitesine yüklenen fotoğraflar, sitedeki diğer katılımcılar tarafından oylanacaktır.
· Yarışmada, yalnızca Otokar’ın otobüs markası olan Kent 290H ve 290LF modellerinin yer aldığı manzara fotoğrafları değerlendirmeye alınacaktır.
· Tüm kullanıcılar arzu ettikleri durumda yarışma boyunca her gün 1 defa oy kullanabilecektir.
· Yarışmaya T.C vatandaşı, 18 yaşını doldurmuş tüm fotoğraf severler katılabilir.
· Yarışma siyah/beyaz veya renkli fotoğraf dalındadır. Yarışmaya katılım dijital ortamda yapılacaktır.
· Eserlerde, Otokar KENT araç/araçlarının veya hizmetinin görüntüleri yer almalıdır.
· Yarışmaya katılacak fotoğraflar 1000 piksel (genişlik) x 600 piksel (uzunluk) ebatlarında, JPEG formatında olacaktır.
· Yarışmaya katılım ücretsiz olup başkası adına katılım yapılamaz.
· Fotoğraflar; fotoğraf makinesinin en yüksek çözünürlüğü kullanılarak çekilmiş olmalıdır.
· Yarışma başvurusu sırasında; internet üzerinden gönderim için küçültülerek, her bir fotoğraf JPEG formatında yüklenmelidir.
· Eserler çerçevesiz ve kenar boşluksuz olarak gönderilmelidir.
· Her biri 1MB büyüklüğü geçmeyecek fotoğraflar yarışma katılım formu ile gönderilecektir.
· Fotoğraf baskısı gönderilerek yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
· Fotoğrafların dosya isimlerine önce rumuz daha sonra eser ismi yazılacaktır. Örnek Ali1234 rumuzlu yarışmacı “Kiz Kulesi” isimli eserini (Ali1234-Kizkulesi.jpeg) olarak kaydedecektir.
· Son katılım tarihi 18 Kasım 2011′ dir. Son katılım günü saat 17:00’ye kadar gönderilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.
· İnternet üzerinden yapılan başvurulardaki tüm tasarımlar www.kentineniyimanzarasi.com sitesinde oylamaya tabi tutulacaktır. 1 kişi bir fotoğrafı 1 kez oylama yapma hakkına sahiptir. Oylama yapacak kişiler, seçtiği fotoğrafın yanındaki “Beğen” butonuna tıklayarak oy kullanabileceklerdir. Oylama 21 Eylül 2011 tarihinde başlayacak, 18 Kasım 2011 tarihinde sona erecektir.
· Ödül kazanabilmek için katılımcıların isim, doğum tarihi, cep telefonu ve e-mail adreslerini vermesi zorunludur. Bu bilgiler daha sonra güncellenemeyecektir. Bilgilerini paylaşmayan kullanıcılar ödül kazanamayacaktır.
· Kişi, kampanyaya katılım başvurusu sırasında verdiği bilgilerin doğruluğunu kabul etmektedir. Bilgiler doğrulanmadığı takdirde üyeliği Otokar tarafından iptal edilecektir.
· Yarışma sonucu en çok “Beğen” oyu alan 20 eser, jüri ekibi tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Yapılan jüri oylaması sonucunda ödüle layık bulunan fotoğraflar seçilerek birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci belirlenecektir.
· Yarışma sonunda ödül kazananlar “kentineniyimanzarasi.com” ve facebook.com/otokarkent adresinden yayınlanacak, hak sahiplerine e-posta yoluyla ulaşılacaktır. Ödül kazanan kişiler için son başvuru tarihi 2 Aralık 2011’dir. Bu tarihe kadar başvuruda bulunmayan kişiler haklarını kaybederler ve hakları sıralamaya göre arkadan gelen diğer kişilere devrederler.
· Site içerisinde kullanıcılar tarafından yüklenen her fotoğrafın içeriği onaya tabidir. İlgili içerikler site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra yayına alınacaktır. Otokar, içeriğinin uygun olmadığını tespit ettiği fotoğrafları hiçbir sebep belirtmeksizin yayınlamama hakkına sahiptir.
· Katılımcı, siteye yüklediği fotoğrafın tüm Otokar aktivitelerinde, mağazalarında, internette, yazılı ve görsel medyada bila bedel gösterilmesini ve hangi ad altında olursa olsun telif, lisans, çoğaltma, yayma, gösterim vs. herhangi bir fikri veya sınai hak veya alacak talebinde bulunamaz.
· Fotoğraf tüm yönleriyle bizzat ve sadece katılımcının eseri olmalıdır. Fotoğrafın üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal etmesi halinde, bu ihlalden kaynaklanan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran katılımcıya aittir ve katılımcı yarışmayı kazansa dahi ödüle hak kazanamaz, ödül verilmişse herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın her zaman ödülün verildiği tarihteki bedelini derhal iadeyle yükümlüdür. Katılım anından sonra fotoğraf katılımcı tarafından silinemez, değiştirilemez, işlenmeler, versiyonlar yapılamaz.
· Otokar, katılımcının üyeliğini ya da site kullanımını Kampanya Şartları’na veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, katılımcı ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirme hakkına sahiptir.
· www.kentineniyimanzarasi.com sitesinde arkadaşına Facebook.com ve Paylaş kısmından gönderilen maillerin kullanıcı tarafından değiştirilebilir içeriğinden Otokar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
· Otokar; kampanya boyunca, yarışma sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojilerini kullanarak hile yapıldığını ya da haksız yollardan kayıt oluşturulduğunu tespit etmesi durumunda ilgili yarışmacının o güne kadarki bütün yarışma verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını saklı tutar.
· Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, şiddet içeren ya da benzeri içerik taşıyan hiçbir fotoğraf onaylanmaz. Bu tür bir fotoğraftan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran fotoğrafı gönderene aittir.
· Kampanyaya fotoğraf gönderenler, gönderilen içeriğin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Fotoğraf gönderen kişi herhangi bir nedenden dolayı fotoğrafının sayfadan çıkarılmasını istiyorsa bunu bilgi@kentineniyimanzarasi.com adresine mail atarak yapabilir.
· Otokar çalışanları ve aileleri, Otokar’ın reklam ve iletişim danışmanlığı aldığı şirketlerin çalışanları kampanyaya katılamazlar.
· Kampanya şartları ile ilgili ihtilaflarda İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.
· Otokar, herhangi bir zamanda yarışma koşullarını tek taraflı olarak değiştirme ve yarışmayı gerekçe belirtmeksizin iptal etme hak ve yetkisine sahiptir.
· Kazanılan ödül başkasına devredilemez ve/veya ödülün nakit karşılığı talep edilemez.
· Yarışmayı kazanan ya da katılan kişiler Otokar’ın bilgisi ve onayı olmaksızın; “Kent’in En İyi Manazarası” projesi, kazanan fotoğraf veya herhangi bir Otokar aktivitesi konusunda herhangi bir mecrada (yazılı basın, görüntülü basın, radyo, web organları ve internet) yazılı ya da sözlü bilgi ve röportaj veremez, bu etkinliği ticari amaçla ve kendi popüleritesini artırmak amacıyla kullanamaz.
· Yarışmaya katılımcı tarafından gönderilen fotoğrafın özgün ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ticari amaçla satışının yapılmamış olması gerekmektedir.
· “Kentin En İyi Manzarası” kampanyasına katılan herkes, yukarıdaki belirtilen kampanya şartlarını kabul etmiş sayılır.
· Ödüller: 1.lik kazanan katılımcıya NIKON D90 BODY-18-55MM+55-200MM LENS KİT, 2.’ye CANON EOS 1100D+18-55MM DC LENS KİT, 3.’ye CANON DSC POWERSHOT SX30 IS, 4. ve 5.’ye Fotoğraf Teknikleri Eğitimi (1 ay-6 saat) ve en çok like alan ilk 10 kişiye Lens Bardak hediye edilecektir.
· Ödül alan, sergilenmeye değer görülen eserlerin yarışma sonunda yüksek çözünürlüklü halleri eser sahibinden talep edilecektir.
· On-line gönderimde oluşabilecek hata, kaybolma, gecikme ve hasardan OTOKAR sorumlu değildir. OTOKAR başvuruyu aldığına dair teyit göndermeyecektir. Yarışmaya katılan eserlerin özenle korunmasına çalışılacaktır. Fotoğrafların saklanmasında dijital ortamda önlenemeyen hasarlardan OTOKAR sorumlu tutulamaz. Yarışma sonunda ödül alan eserlerin dışında kalan eserler geri gönderilmeyecek olup, ilgili dosya imha edilecektir.
· OTOKAR, katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
· Katılımcı, ödül alan fotoğraflarının OTOKAR ile ilgili yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikri ve Sınaî Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzda gerekli bilimum haklar için OTOKAR’a izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. OTOKAR eserler için katılımcının yukarıda verdiği izin/muvaffakat karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.
· Yarışmanın neticesinde, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı, anılan bir eserin başka bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer ödül verilmişse, sahibinin derhal iade etmesi istenir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından hiçbir manada talep hakkı doğurmaz.
· Yarışmaya katılmak, yukarıdaki koşulların aynen kabul edildiği anlamına gelmektedir.