“KENDİMİ SEVİYORUM SAĞLIKLI YAŞIYORUM ETWİNNİG PROJESİ” SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR .

Ankara ili Keçiören ilçesinde bulunan Önder Ata İlkokulunda görev yapan Sibel GÖRÜR’ün üyesi olduğu “Kendimi Seviyorum Sağlıklı Yaşıyorum” projesi öğretici deneyler ve verimli etkinlikler yapmaya devam ediyor. Ocak ayında başlayan projeye beş farklı ilden dokuz öğretmen ve yaşları 5-8 arası 100’den fazla öğrenci katılıyor.

“ Kendimi Seviyorum Sağlıklı Yaşıyorum” projesi öğrencilere düzenli kahvaltı alışkanlığı kazandırmak,  düzenli uyku saati oluşturmak, dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak, teknolojik aletlerin sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri hakkında farkındalık yaratmak, alanında uzman sağlık çalışanları ile söyleşiler yaparak faydalı bilgiler edinmek, öğrencilere sorumluluk duygusu aşılamak, öğrencilerin kendine güven duymasının sağlamak, iş birliği ve dayanışma duygularını güçlendirmek, web2 kullanımını öğrencilere öğretmek ve proje uygulamasında aktif hale getirmek gibi hedefler belirlemiştir.

Bu hedeflere ulaşmak için deney yapma, yaparak yaşayarak öğrenme, şiir yazma, hikaye oluşturma, söyleşilere katılma… vb. metotlarda kullanılıyor.