Ana SayfaEğitim EtkinlikleriKendi oyununuzu yapmak ister misiniz? Çevrim içi Scratch Eğitimi

Kendi oyununuzu yapmak ister misiniz? Çevrim içi Scratch Eğitimi

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi kapsamında 8-12 yaşları arasındaki çocuklar için düzenlenen çevrim içi Scratch Eğitimi’ne kaydolun, hayalinizdeki oyunu kodlamaya başlayın.

Eğitim detayları nelerdir?

  • Eğitimimiz uygulamalı bir eğitim olacağı için çocuklarımızın izler değil yapar pozisyonda olabilmeleri için eğitimde bilgisayar ve/veya tablet kullanmalarını öneririz.
  • Eğitimler çevrim içi gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir.
  • Eğitimimiz kontenjanla sınır olup, yalnızca olumlu durumda dönüş sağlanacaktır. Yoğunluk sebebiyle seçtiğiniz eğitim tarihlerinde mesaj gelmeme durumunda endişe etmeyin, ileri tarihte de olsa çocuklarımızı eğitime dahil edeceğiz.

Eğitim Tarih ve Saatleri:
14 Ekim 2023 saat 14:00- 17:30
28 Ekim 2023 saat 14:00- 17:30

Eğitimimiz 1 gündür. Size uygun olan tarihi başvuru formunda belirtebilirsiniz.

Eğitime dair her türlü sorunuzun cevabını almak için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

Kodlama Atölyesi Online Scratch Eğitimi Başvuru Formu
Eğitimimiz 8-12 yaşındaki çocuklarımız içindir.
Detaylı bilgi ve başvuru formu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Proje Hakkında
Minik Eller Kod Yazıyor Projesi, çocuklar için kod eğitimini sürdürülebilir hale getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. QNB Finansbank ve Habitat Derneği ortaklığıyla yürütülen proje, 8-12 yaş aralığındaki çocukları temel bilgisayar programcılığıyla tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. Yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleşen eğitimlerle çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini amaçlayan proje, onların sadece programlama ve yazılım becerilerini değil, aynı zamanda algoritma mantığıyla düşünerek sanat, resim, müzik ve hikâye anlatıcılığı yeteneklerini de geliştirmektedir.

Proje kapsamında gönüllü eğitmenler tarafından verilen kodlama eğitimi Scratch, MIT Media Labs tarafından geliştirilen bağımsız bir görsel programlama dilidir. Çocukların kolayca yaratıcı hikayeler, animasyonlar ve oyunlar geliştirebildikleri Scratch, onları daha gelişmiş bilgisayar programlama dillerini öğrenmeye de hazırlar. Proje kapsamında hayata geçirilen minikellerkodyazıyor web sitesi üzerinden tüm kaynaklara açık erişim mümkündür.

Proje kapsamında her yıl Scratch Cup düzenlenmektedir. Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olarak geliştirdikleri oyunlarını geliştirmelerini destekler. Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen Scratch Cup’ta çocuklar verilen temaya uygun olarak yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ekip halinde hayata geçirirler.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.