Kendi Hikayeni Yaz Bursu Al

Kendi Hikayeni Yaz, “Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel” ilkesiyle hareket eden Maltepe Üniversitesi’nin gelecek vadeden üniversite adaylarının kişisel özelliklerine, ilgi alanlarına, yetkinlik ve başarılarına, projelerine, hayallerine, hedeflerine ve diğer adaylardan farklılıklarına bakarak ek indirimler ile burslar verdiği, kendi hikayelerini en başarılı şekilde yazarak geleceği inşa edecek nitelikli öğrencileri desteklediği sistemin adıdır.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?
İlk olarak kendihikayeniyaz.com web sayfasına giriş yapıp kayıt olmalısın. Kaydolduktan sonra profil kısmındaki kişisel, eğitim, ilgi alanı, hikâye ile aile alanlarını doldurmalı ve son olarak da kanıt belgeleri sisteme yüklemelisin. Böylelikle biz seni çok daha iyi tanıyacağız. Bize ne kadar detaylı bilgi verirsen şansın o derecede artacaktır. Bu yüzden yazmaktan çekinme. Sonuçta bu senin hikayen…

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?
Profilini eksik bilgi bırakmadan doldurduğuna emin olduktan sonra başvurunu onaylaman gerekiyor. Unutma, en fazla hedeflediğin 3 bölümü seçebiliyorsun. Başvurunu onayladıktan sonra Maltepe Üniversitesi akademisyenlerince geliştirilen ve patentlenen özel yazılım programı, kendine özgü bir hesaplama yöntemi ile kazandığın desteğin oranını belirliyor. İlgili bölümlerin akademisyenleri de senin hikayeni değerlendiriyorlar ve değerlendirme sonuçlarını Burs Değerlendirme Komisyonu’na gönderiyorlar. Hem yazılımın sonuçları hem de akademisyenlerin yaptığı değerlendirmelerin sonuçları Burs Değerlendirme Komisyonu tarafından ele alınıyor ve %100’e varan burs ve indirimler kazanabiliyorsun. Sonuçlar kayıt sırasında vermiş olduğun mail adresine online olarak gönderiliyor. Bununla birlikte ikinci bir teklif için YKS sonuçları açıklandıktan hemen sonra kendihikayeniyaz.com’a girip sınav sonucunda aldığın puanları profiline yazmalısın. Böylelikle ilk yapılan tekliften daha yüksek oranda bir burs veya indirim kazanabilirsin.

BAŞVURU YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
Öncelikle hikayeni doğru anlatmalısın ki biz de senin yeni hikayeler yazmana destek olabilelim. Bu yüzden hikayeni oldukça detaylı anlat. Örneğin hangi projelerde yer aldın, bu projelere seni yönlendiren neydi, bu projeye nasıl bir katkın oldu gibi. Veya spor alanında çokça başarın varsa bunlar neler, neden bu spor dalını seçtin, aldığın ödülleri vb. konuları anlat. Bunları anlatırken de kanıt belgeleri yüklemeyi unutma. Ayrıca profil sayfasında yer alan Mesleki Envanter Testini de doldurursan hangi mesleğe yatkın olduğuna yönelik hem sen hem biz fikir sahibi oluruz.

Soruların olursa kendihikayeniyaz@maltepe.edu.tr mail adresine yazmaktan çekinme. Biz her zaman kendi hikayeni

kendihikayeniyaz.com