KELOĞLANIM KELEŞOĞLUM PROJESİNDE OLMAKTAN MUTLUYUZ

Türk Çocuk Edebiyatı’nın önemli kahramanlarından birisi olan Keloğlan ; yoklukta büyümüş ve yaşlı annesiyle bir başına hayatını sürdüren , diğer masallardaki gibi şehzadelere ya da üstün özellikleri olan karakterlere benzemeyen, cesareti ve iyi kalpliliği sayesinde karşılaştığı tüm problemleri çözmeye çalışan karakteri ile tüm çocuklar tarafından beğenilmektedir.

Keloğlan Masalları’nı okuyan çocuklar onun saflığını ve güzel karakterini beğenmekte ve problem çözme konusunda onun yaptıklarından esinlenmektedir.

Projemiz sayesinde Keloğlan Masalları ile Türkçe dersinin temel öğrenme amaçlarına ulaşmak istenmekte, öğrencilere problem çözme becerisi kazandırmak hedeflenmekte, Keloğlan masallarında yaşananlarla empati kurularak Keloğlan’ın yardımseverliliği, yaşama sevinci, her güçlükle mücadele etmesi gibi kişisel özellikleri model göstermek, çeşitli Web 2.0 araçlarının kullanımının sağlanarak 21. yy becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

Ankara Keçiören Halide Ömer Uncuoğlu İlkokulu 4/B sınıfı olarak kuruculuğunu Nazmiye Esin ŞIVGIN ve Perihan Özgenç’in yaptığı bu projede olmaktan hem öğrencilerim hem de ben çok mutluyuz. Bu proje sayesinde hem kültürel değerlerimizi yaşayarak öğreniyoruz hem de masallarımızla birlikte derslerimizi farklı açılardan işliyoruz. Ayrıca proje sürecinde çeşitli Web 2.0 araçlarını eğitimde teknolojiyle birleştirip 21. yüzyıl becerilerini kazanıyoruz. Projede emeği geçen tüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.

ZERRİN ALTINSOY HALİDE ÖMER UNCUOĞLU İLKOKULU KEÇİÖREN ANKARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin