Keloğlanım Keleş Oğlum Projesi /Ayşin Özer

Keloğlanım Keleş oğlum

Kuruculuğunu Elazığ Merkez Şeker İlkokulu Sınıf Öğretmeni Perihan CENGİZ ÖZGENÇ ve Ankara Keçiören Halide Ömer Uncuoğlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nazmiye Esin ŞIVGIN’ın yaptığı projede,

Türk Çocuk Edebiyatı’nın önemli kahramanlarından birisi olan Keloğlan ; yoklukta büyümüş ve yaşlı annesiyle bir başına hayatını sürdüren , diğer masallardaki gibi şehzadelere ya da üstün özellikleri olan karakterlere benzemeyen, cesareti ve iyi kalpliliği sayesinde karşılaştığı tüm problemleri çözmeye çalışan karakteri ile tüm çocuklar tarafından beğenilmektedir.

Keloğlan Masalları’nı okuyan çocuklar onun saflığını ve güzel karakterini beğenmekte ve problem çözme konusunda onun yaptıklarından esinlenmektedir.

Projemiz sayesinde Keloğlan Masalları ile Türkçe dersinin temel öğrenme amaçlarına ulaşmak istenmekte, öğrencilere problem çözme becerisi kazandırmak hedeflenmekte, Keloğlan masallarında yaşananlarla empati kurularak Keloğlan’ın  yardımseverliliği, yaşama sevinci, her güçlükle mücadele etmesi gibi kişisel özellikleri model göstermek, çeşitli Web 2.0 araçlarının kullanımının sağlanarak 21. yy becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

 

Ayşin Özer

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version