KELOĞLANIM KELEŞ OĞLUM ETWİNNİNG PROJESİ

Türk Çocuk Edebiyatı’nın önemli kahramanlarından birisi olan Keloğlan ; yoklukta büyümüş ve yaşlı annesiyle bir başına hayatını sürdüren , diğer masallardaki gibi şehzadelere ya da üstün özellikleri olan karakterlere benzemeyen, cesareti ve iyi kalpliliği sayesinde karşılaştığı tüm problemleri çözmeye çalışan karakteri ile tüm çocuklar tarafından beğenilmektedir.

Keloğlan Masalları’nı okuyan çocuklar onun saflığını ve güzel karakterini beğenmekte ve problem çözme konusunda onun yaptıklarından esinlenmektedir.
Projemiz sayesinde Keloğlan Masalları ile Türkçe dersinin temel öğrenme amaçlarına ulaşmak istenmekte, öğrencilere problem çözme becerisi kazandırmak hedeflenmekte, Keloğlan masallarında yaşananlarla empati kurularak Keloğlan’ın yardımseverliliği, yaşama sevinci, her güçlükle mücadele etmesi gibi kişisel özellikleri model göstermek, çeşitli Web 2.0 araçlarının kullanımının sağlanarak 21. yy becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

İsmim Erkan OFLAR. Bu projeye Batman Atatürk İlkokulundan katılıyorum. Bu proje sayesinde yeni arkadaşlar edindim. Öğrencilerimle ben Keloğlan’ı daha yakından tanıdık. Web 2.0 araçları kullanma konusunda yeni deneyimler edindik. Bu projede yer almak benim ve öğrencilerim için çok mutluluk vericiydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × 4 =