Keçi e-dergisinin YAZ 2015 sayısı yayında

“İnadına edebiyat” mottosuyla yola çıkan, edebiyata ve insana ilişkin pek çok konuyu tartışan Keçi’nin YAZ 2015 sayısı, keciedebiyat.com sitesinde yayımlandı. Ücretsiz e-dergi Keçi’nin 3. sayısının dosya konusu, öğretmen ve kütüphanecilerin ilgiyle takip ettiği 8. Eğitimde Edebiyat Semineri. Selim İleri, Cevat Çapan, Semih Gümüş, Mavisel Yener ve Necati Güngör gibi edebiyatımızın usta isimleri Keçi’de buluşuyor.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncılığında 20. yılını kutlamaya hazırlanan Günışığı Kitaplığı tarafından, 2010 yılından bu yana sürekli olarak düzenlenen konferans ve seminerlerin içeriklerini yayımlamak amacıyla Haziran 2014’te yayın hayatına başlayan Keçi edebiyat dergisi, 23 Haziran’da çıkan YAZ 2015 sayısında yine önemli kalemleri ağırlıyor.

Keçi’nin 3. sayısının dosya konusunu, Günışığı Kitaplığı’nın sosyal sorumluluk bilinciyle eğitimciler ve kütüphaneciler için düzenlemekte olduğu, bu yıl 7 Mart 2015’te gerçekleştirilen 8. Eğitimde Edebiyat Semineri oluşturuyor. Selim İleri, Cevat Çapan, Semih Gümüş, Mavisel Yener, Necati Güngör, Müren Beykan ve Cahit Ökmen gibi ustaların yazılarının bulunduğu yeni sayıda, eğitimciler ve kütüphaneciler için pratik ve yeni yollar öneren özgün bir içerik sunuluyor.

“Türkçe’nin rüzgâr tanrısı”

Keçi okurları, dünya edebiyatına damga vurmuş önemli isimleri kaybettiğimiz yılın ilk yarısından hatırlarda kalan büyük edebiyat ve düşünce insanı Yaşar Kemal’le, usta öykücü Necati Güngör’ün anılarında bir araya geliyor. Güngör yazısında, “Yaşar Kemal’in Türkçe sözcüklerle yarattığı, bir büyüydü. Sözcükleri kâğıdın üzerine üfleyip bir rüzgâr yaratıyordu. O, Türkçe’nin rüzgâr tanrısıydı!” diyor.

Odağına edebiyatı ve insanı koyarak, zengin içeriğiyle okuma kültürümüzü geliştirmeyi amaçlayan Keçi, özellikle eğitimci, kütüphaneci, akademisyen, yayıncı, sanatçı, çevirmen, tasarımcı ve editörler için kılavuz niteliği taşıyor. Editörlüğünü Halil Türkden’in üstlendiği e-dergi, keciedebiyat.com adresi üzerinden ücretsiz olarak yayımlanıyor.

Ayrıntılı bilgi info@keciedebiyat.com