Kastamonu Üni. Akademik Personel Alım İlanı

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğünden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvurular ilanın Resmi Gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (On Beş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

Profesör kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (Profesör adayları dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir,) özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir (Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Uzmanlık belgesi),  yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı Doçentlik Kadrolarına Başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre üniversitemizce yabancı dil sınavı yapılacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek, adaylara ilgili birim tarafından duyurulacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Adaylar sadece durumuna uygun 1 (Bir)  birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

NOT: İlanımıza http://www.kastamonu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

BİRİMİ

BÖLÜMÜ/ANABİLM DALI

UNVANI

DERECE

ADET

AÇIKLAMA

EĞİTİM FAKÜLTESİİlköğretim/Fen Bilgisi Eğitimi

Profesör

1

1

 

Doçent

1

1

 
İlköğretim/Sosyal Bilgiler Eğitimi

Yrd. Doç.

5

1

Tarihsel bilgi algısı üzerine

doktora yapmış olmak.

Eğitim Bilimleri/Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi

Yrd. Doç.

4

1

Eğitim tarihi alanında doktora yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİTürk Dili ve Edebiyatı

Profesör

1

1

 
Matematik Bölümü

Yrd. Doç.

4

1

Küresel hiperbolik düzlemde üçgenler konusunda doktora yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİİşletme/Yönetim ve Organizasyon

Yrd. Doç.

4

1

Kurumsal yönetim ve örgütsel değerler konularında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİGenetik ve Biyomühendislik

Profesör

1

1

 
Peyzaj Mimarlığı/Peyzaj Planlama ve Tasarım

Yrd. Doç.

5

1

 
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİSu Ürünleri Yetiştiriciliği/Yetiştiricilik

Yrd. Doç.

3

1

Göllerde su kirliliği, toksisite ve su kalitesine etkileri üzerine doktora yapmış olmak.
FAZIL BOYNER SAĞLIK YÜKSEKOKULUHemşirelik

Yrd. Doç.

5

1

 
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULUTurizm ve Otel İşletmeciliği

Yrd. Doç.

3

1

Örgütsel davranışlar konusunda doktora yapmış olmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin