Kastamonu Genç Çalışma Grubu Bursu

Bursu
Bursu

Kastamonu Genç Çalışma Grubu Bursu

2017-2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI


İLK DEFA BURS BAŞVURUSUNDA BULUNACAKLAR

2017-2018 öğrenim döneminde ilk defa burs müracaatında bulunacak öğrenci arkadaşlarımız web sayfamızdan (www.genckastamonu.org) 1-30 Eylül tarihleri arasında yayınlanacak olan “Burs müracaat formunu” dolduracak, başvuru formunun çıkışı alınarak istenen evrakları hazırlayacaklardır.

GEÇEN YIL (2016-2017 DÖNEMİ) BURS ALANLAR

Derneğimizden gecen yıl burs alan öğrenci arkadaşlarımız sadece ara sınıflar transkript, hazırlık okuyanlar ise hazırlığı geçti belgesi vereceklerdir. Belgeler öğrenci işleri onaylı, ıslak imzalı ve aslı olacaktır. Fotokopi, fotoğraf ve internetten alınan belgeler kabul edilmeyecektir

Belge göndermeyenler veya alttan dersleri olanların bursu kesilecektir. Mazeretlerinden dolayı (Örn. Sağlık problemleri gibi) dersleri zayıf olup bunu belgeleyen arkadaşlarla tek dersi olanların durumunu akademik kurulumuz ayrıca değerlendirecektir.

EVRAKLAR NE ZAMAN / NEREYE / NASIL TESLİM EDİLECEK

1- İstanbul’da okuyanlar belgelerini elden teslim edeceklerdir. Belgelerin teslim edileceği yer ve tarih Eylül ayı içerisinde ilan edilecektir.

2- Şehir dışında olanlar posta veya kargo ile göndereceklerdir. Belgeler en geç 3 Ekimde elimizde olacak şekilde gönderilecektir.

Evrak teslim adresi;

İMES Sanayi sitesi Kızılay Eğitim ve Lojistik Merkezi İMES Camii karşısı
34725 Y.Dudullu – ÜMRANİYE

BURS VE EĞİTİM YARDIMI MÜRACAAT ŞARTLARI

1. Devlet üniversitelerinde veya vakıf/özel üniversitelerinde tam burslu okuyor olmak

2. İhtiyaç sahibi olmak

3. Başarılı olmak (sınıfta kalmamış ve alttan derslerinin bulunmuyor olması)

4. Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs almamak (harç ve öğrenim kredisi hariç)

5. Gelir getiren bir işte çalışmıyor olmak

6. Mülakata katılmış olmak (İstanbul’da okuyanlar için mülakata katılım zorunlu olup İstanbul dışında okuyanlar mülakata alınmayacak, evrakları üzerinden değerlendirilecek)

7. Beyan ettiği bilgileri belgelemek

8. Kastamonulu olmak

İSTENEN BELGELER

A. Öğrenci belgesi (öğrenci işleri onaylı, ıslak imzalı- aslı)

B. Ara sınıflar için transkript (öğrenci işleri onaylı, ıslak imzalı – aslı)

C. Özel/vakıf üniversitelerinde okuyanların tam burslu olduğunu gösterir belge (öğrenci işleri onaylı, ıslak imzalı -aslı)

D. Nüfus cüzdan fotokopisi,

E. Aile gelir belgesi (aslı),

F. Okuyan kardeş belgesi,

G. Yurtta kalanlar kaldığı yurttan belge, kirada olanlar kira belgesi,

H. Aile yanında kalanlar kiradalar ise onlar içinde kira belgesi.

I. Anne-baba vefat veya ayrı olanların durumlarını gösterir belge. (vukuatlı nüfus kâğıdı, ölüm kâğıdı, mahkeme kararı vb.)

(NOT: Başvuru formunun çıkışı alınarak belgelerle birlikte gönderilecektir. Eksik belgesi olanlar burs değerlendirmesine alınmayacaktır.)


MÜLAKATLAR VE DEĞERLENDİRMELER

– Müracaatların ardından yine web sayfamızda ve facebook sayfamızdan ilan edilecek tarih ve yerde mülakatlar yapılacaktır.

– Mülakata İstanbul’daki üniversitelerde okuyup müracaat eden tüm arkadaşların katılması zorunludur. İstanbul dışı üniversitelerde okuyup müracaat edenlerin değerlendirmesi gönderilen evraklar üzerinden yapılacaktır.

– Mazeretsiz olarak mülakata katılmayan veya eksik evrakını mülakat gününe kadar tamamlamayan arkadaşların burs müracaatı değerlendirilmeyecektir.

– Mülakat derneğimiz akademik kurulu tarafından yapılacak olup, mülakat sonuçları dernek web sayfasından duyurulacaktır.

– Bu metninde bulunmayan özel durumlar için bilgi almak veya soru sormak isteyen arkadaşlar [email protected] adresinden derneğimize ulaşabileceklerdir.

Bize ulaşmak için [email protected] adresini kullanınız
http://www.genckastamonu.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 − 5 =