KASODE

Doğa, canlı ve cansız varlıklardan oluşan engin bir fiziksel organizasyon olup insanlar da bu organizasyonun bir parçası durumundadır. Yaşamın vazgeçilmez parçası olan doğa ve çevre kavramları küresel, ülkesel ve bölgesel anlamda bütün dünyayı ortak bir noktada birleştirebilmektedir. Ortak noktada buluşabilmek ve ortak bir dil oluşturabilmek adına TUBİTAK desteği ile Kastamonu Üniversitesi’nin yürütmekte olduğu KASODE projesi Kastamonu bölgesinde 2012 yılında ilk defa gerçekleştirilecektir.
Projede, Kastamonu Sosyal Hizmetler Kurumu Yurtlarında kalan 13-18 yaş arası ortaöğretim öğrencilerine 2 dönem olarak; Kastamonu kenti ve çevresinde bulunan doğal, kültürel ve rekreasyonel değerleri materyal olarak değerlendirerek, hem teorik, hem de pratik olarak doğa sevgisini, çevre bilincini aşılamak, zengin kaynak değerlerimizi tanıtmak ve bireylerin özgüvenlerini artıracak bir program sunmak hedeflenmektedir.
Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara “Doğa Eğitimi Sertifikası” verilecektir.
KASODE Eğitimi, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu Merkez, Taşköprü, Devrekani, Daday ilçeleri arkeolojik sit alanları ile Küre Dağları Milli Parkı’nda gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsiz olup, katılanların Kastamonu il sınırları dahilindeki bütün masrafları (konaklama-yemek-eğitim-ulaşım) KASODE Projesi tarafından karşılanacaktır.

Başvuruda bulunacak adayların;
* Doğa, ekoloji, insan, çevre, kültür gibi konulara ilgi duyan,
* Arazide çalışma yapmaya engel bir sağlık sorununu olmayan,
* Kastamonu Sosyal Hizmetler Kurumu’nda kalan 13-18 yaş arası öğrenciler başvuruda bulunabileceklerdir.

Başvuru son tarihi:  25 Haziran 2012
Katılımcı ve yedek listelerin açıklanması:  30 Haziran 2012
Proje programı 1. Dönem:  23 Temmuz-01 Ağustos 2012
                       2. Dönem: 06 Ağustos-15 Ağustos 2012
Konaklama
KASODE Eğitim süresi 9 gece 10 gündür.
İlk 4 gece Ilgaz Dağı Milli Parkı ÖRSEM Otel’de,
3 gece Kastamonu merkez Toprakçılar Konağı’nda ve 2 gece Kastamonu-Bartın Küre Dağları Mili Parkı, Park-Ilıca Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

İLETİŞİM
Telefon : 0 366 280 16 32 – 30
Cep Telefonu :  0506 926 42 40
E – Mail : [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin