Kariyerist Junior Çocuklar İçin Bilgisayar Kursu

“Bilgisayar programı yazmak insanın zihnini geliştirir, daha sağlıklı
düşünmenize yardımcı olur, yaşamın tüm dallarında işe yarayacak
bir düşünme sistematiği oluşturulmasını sağlar.”

Kariyerist Junior Nedir ?

Kariyerist Junior, çocuklarımızın interneti ve hazır yazılımları yaratıcılıklarını kullanmadan tüketmelerini önleyerek, onlara erken yaşlarda bu yazılım teknolojilerinin alt yapısını, çalışma ve uygulama prensiblerini öğrenerek yaratıcılıklarını kullanmalarını amaçlamaktadır.

7 – 16 yaş arası tüm çocukların teknolojik sistemlerin alt yapısını kullanmayı öğrenmeleri ileride bu teknolojileri daha hızlı öğrenmelerini sağlayacak ve bu yazılımların üretim aşamalarına kadar ilerleyebileceklerdir.

Kariyrist JUNİOR çocuklarımızın hazır teknolojilerin sadece teketim tarafında olmadan yaratıcılıklarını geliştirecek süreçlerle öğrenmelerini ve bu teknolojileri üretecek geleceğin Steve JOBS’larını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Tüm eğitimler çocuklara yönelik ayrıntılı açıklamalar ve çizimlerle anlatılırken , bol örnekle ve adım-adım uygulamalarla zenginleştirilmiştir. Bilgisayarı erken yaşlarda öğrenen çocuklar uzaysal-mekansal zeka ve mantıksal-matematiksel zeka alanlarını hızla geliştirebilmektedirler.

PhotoShop İle Basic Grafik Tasarım (30 saat)

Çocuklar Photoshop Programının arayüzlerini kullanmayı en basit yöntemlerle öğrenerek estetik bakış açısı kazanacak ve erken yaşlarda ileride sahip olabilecekleri meslekler hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Öğrendikleri yöntemlerle kendi albümlerini ve afişlerini hazırlayabilecekler. Corel Draw İle Temel Çizim Tekniklerini Öğrenecekler ve böylece daha güzel çizimler oluşturabilecekler.

EĞİTİMİN SONUNDA

Grafiksel arayüz ortamlarında istediği şekilleri çizer.
Etkin bir program kültürü oluşur.
Estetik bakış açısı kazanırlar.
Kendi afişlerini ve kitap kapaklarını hazırlayacak seviyeye gelirler.
Photosohp İle fotoğref düzenlemeleri yapabilirler.

Bilgisayar Donanım ve Güvenlik Yönetimi (30 Saat)

Çocuklar öncelikle bu eğitimle Microsoft Windows XP işletim sistemini tanıyacak, klasör ve dosya işlemleri, Denetim Masası ayarları ve sistem yedekleme, bilgisayar ve internet güvenlik ayarları gibi pek donanım bilgisine ulaşacaklar ve çözüm üretebilecekler.

EĞİTİMİN SONUNDA

icrosoft Windows XP işletim sistemini tanıyacak ve nasıl çalıştığını anlayacaklar.
Kişisel bilgisayarlarını daha güvenli ve tanıyarak kullanabilecekler.
Ufak müdahalelerle bilgisayarı daha performanslı kullanmayı öğrenecekler.

Editör İle Kişisel Web Tasarımı (30 saat)

Çocuklar Basic Web Tasarım Eğitimini onlar için en basit dille anlatım yapan word pad üzerinden öğrenmektedirler. Böylelikle çocuklar temel web kodlarını tanıyacak ve en temel ve basit kod mantığını tanımış ve anlamış olacaklar. Basit bir web sayfası hazırlayıp içerisine resim, metin, ses, video eklemeyi öğrenecekler. Kendi kişisel sayfalarını yapabilecek bilgiye ulaşmış olacaklar.

EĞİTİMİN SONUNDA

Çocuklar internet ve web sayfalarının nasıl çalıştığını anlayacak ve üzerinde geliştirilebilir bir bilgi sahibi olacaklar.
Web sayfalarını oluşturan temel kod sistemi HTML kodlarını tanıyacaklar.
Web sayfasına ses, metin, resim, video ekleyebilir, kendi web sayfasını tasarlayabilir.

Word Excel ile Sunum Hazırlama (30 Saat)

Microsoft Word, Sunum Hazırlama Programı PowerPoint ve Excel programları çocuklara yönelik ayrıntılı açıklamalar ve çizimlerle, bol örnekle ve adım-adım uygulamalarla anlatılıyor. Microsoft Word, PowerPoint ve Excel uygulamaları iler bütün ödevlerini Internet’ten faydalanarak hazırlayabilir hale gelecekler. Sütun-satır, yüzdelik hesapları gibi matematiksel kavramlar ile kavrama gelişimi sağlanacaktır.

EĞİTİMİN SONUNDA

Kendi Ödevleri en iyi şekilde hazırlayabilecekler
Word İle Daha aktif çalışabilecek dönem projelerini hazırlamak için daha az zaman harcayacaklar.
Sunum hazırlamanın tüm püf noktalarını öğrenerek en iyi projeleri hazırlayabilecekler.

Microsoft ile Small Basic Programlama (30 Saat)

Microsoft Small Basic, C#, Java, Visual Basic.NET gibi gelişmiş programlama dillerinde olduğu gibi öğrencilerin doğrudan kod yazarak, hazır sınıf kütüphanelerini kullanarak yazılım geliştirme süreçlerini oluşturan en temel kavramları öğrenebilecekleri bir programlama ortamıdır. Bilgisayarlarınızdaki yazılımların tamamında kullanılan döngü, koşul değişken, veri, grafiksel arayüz, özellik gibi en temel bileşenlerin kullanılabildiği MS Small Basic, 9-16 yaş grubuna, isterlerse profesyonel yazılımcı olma yolunda sağlıklı bir adım atmalarına yardımcı olacaktır.

EĞİTİMİN SONUNDA

Grafiksel arayüz ortamlarında istediği şekilleri çizer.
Kullandığı birçok bilgisayar oyununun benzerini yapar.
Bir problemi çözmek için gerekli olan analiz, tasarım, geliştirme, uygulama ve test aşamalarının önemini anlar.
Günlük hayatta ihtiyaç duyulabilecek basit yazılımlar geliştirir.
Yazılımlarda kullanılan sınıf kütüphanelerini anlar.

Google Sketch Up ile 3D Tasarım (30 Saat)

Google Sketcup 3D Tasarım Eğitimi ile çocuklarımızın üç boyut kavramını erken yaşlarda kavramaları amaçlanmaktadır. Geliştirecekleri basit nesneler ile, masa sandalye koltuk sehpa gibi çizimler yaparak hayallerinde oluşturdukları soyut nesneleri bilgisayar ortamında somutlaştırmalarını sağlayacaktır.

Google’ın geliştirdiği Sketchup programının basit arayüzü ve kullanım özellikleri sayesinde çocuklar çok rahatlıkla üç boyutlu çizim yapabilmektedirler.

EĞİTİMİN SONUNDA

Şekillerin üç boyutlu görünebilmesi için ne gerekğinin farkına varırlar.
Nesneleri 360 derecelik bakış acısıyla kavramaya başlar.
Cisimleri, metal, ahşap, cam sınıflandırmaya ayırt ederek üç boyutu tasarlayabililer.

http://www.kariyerist.com.tr/kariyerist-junior/

5 YORUMLAR

  1. Linke tikladimda galiba büyükler icin yere geldim dedim o link çocuklar içinmi büyüklermi bilgisayar işini çok severim 14 yaşındayım bi türlü pc eğitim kursu bulamadım (çocuklar icin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin