Kariyer İstihdam ve Geleceği Planlamada İnovasyon

Kilis 7 Aralık Üniversitesi ‘Kariyer, İstihdam ve Geleceği Planlamada İnovasyon’ Projesi kapsamında 10-17 Ekim 2011 tarihinde düzenlecek olan eğitim kursu için son başvuru tarihi: 28 Eylül 2011.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden…

Projemizde; gelecek 10 yılda ekonomik şartlar sebebiyle işsizlik sorunu ile karşı karşıya kalacak dünya gençliğine yönelik kariyer, istihdam ve geleceği planlamayla ilgili eğitim kursunun düzenlenmesini içermektedir. Eğitim kursuna katılacak kişiler, aldıkları eğitimler doğrultusunda kendi yerellerindeki gençleri ve ilgili aktörleri bilgilendirerek gelecek 10 yılın stratejisini oluşturacaklardır.

Amacımız; girişimcilik, iş bulma, iş geliştirme ve planlama gibi alanlarda, gençlerin istihdam ve kariyer hedeflerine ulaşmada farklı bir boyut kazandırarak kaliteyi arttırmaktır. Gençler arasında bilgi ve deneyimi paylaşarak bilgi düzeyini yükseltmeyi hedefliyoruz. Proje katılımcılarımıza şunu diyoruz: “ülkemizin genç beyinlerini kaybetmeden kaynaklarımızı geliştirerek, üretime dayalı, kendimizi geliştirebileceğimiz ve kariyer yapabileceğimiz iş olanaklarına kavuşmak istiyoruz.” Bunu yapmanın yolu da eğitimden geçmektedir. Bunun için Kariyer, istihdam ve geleceği planlama sorunları ile nasıl mücadele edebileceğimiz öğrenmek için Kilis ilinde buluşuyoruz. 7 günlük eğitim kursu sonucunda hem kişisel gelişimimize katkı sağlayacak hem de yerelimize döndüğümüzde almış olduğumuz eğitimleri paylaşarak çözümün bir parçası olacağız.

Eğitime katılımı kabul edilenlerin yolculuk masraflarının % 75’i  ve eğitimle ilgili masraflarının tamamı  tarafımızdan karşılanacaktır.

BAŞVURULAR

Başvuru formunu en geç 28 Eylül 2011 Saat: 17:00’a kadar doldurularak disiliskiler@kilis.edu.tr   adresine gönderiniz. 28 Eylül 2011 tarihi başvuruların gönderilmesi gereken son tarihtir. Son başvuru tarihinden sonra yapılacak hiç bir başvuru dikkate alınmayacaktır.

Son başvuru tarihinden sonraki 2 iş günü içerisinde eğitime kabul edilen katılımcıların isimleri http://disiliskiler.kilis.edu.tr  sitemizden yayınlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.

Kaynak ab-ilan.com