KARİKATÜRİST LÜTFÜ KÜÇÜK ANISINA KARİKATÜR YARIŞMASI

Marmaris Belediyesi, Karikatürist Lütfü Küçük’ün ölümünün 12. yılı anısına “Turizm” konulu bir karikatür yarışması düzenliyor. Kültür mirasımız olan karikatürün genç kuşaklara aktarılması, karikatür sanatçılarını desteklemek ve Marmaris’in fahri hemşerisi olan “Karikatürist Lütfü Küçük” isminin yaşatılması amacıyla düzenlenen yarışma, amatör ve profesyonel tüm çizerlere açık olacaktır. Yarışamaya katılmak isteyen karikatür sanatçıları ve adaylarının eserlerini, en geç 26 Nisan 2013 tarihi mesai saati bitimine kadar Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkililer Müdürlüğü’ne elden ya da posta ile teslim etmesi gerekmektedir. Yarışma sonuçları 3 Mayıs 2013 tarihinde açıklanacaktır. Yarışmada birinciye bir haftalık 4 kişilik her şey dahil tatil, ikinciye laptop, üçüncüye de tablet bilgisayar hediye edilecektir. Yarışmaya katılmak isteyenler yarışma şartnamesine www.marmaris.bel.tr adresinden de ulaşabilirler.
ŞARTNAME:
YARIŞMA TAKVİMİ:
Duyuru Tarihi: 13 / 03 / 2013
Son Katılım Tarihi: 26 / 04 / 2013
Karikatürlerin Değerlendirilmesi: 29 / 04/ 2013
Sonuçların Açıklanması: 03 /05 / 2013
Ödül Töreni ve yeri daha sonra açıklanacaktır.
KATILIM ŞARTLARI:
Yarışmaya en fazla 3 adet karikatür ile katılabilinir. Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmez.
Gönderilecek eserler, en küçük A4 (29.7x21cm), en büyük A3 (42×29.7cm.) boyutlarında olmalıdır.
Her türlü teknik ve renklendirme serbesttir. Orijinal eserlere öncelik tanınacaktır. Dijital çalışmalar için ıslak imza kullanılmalıdır. Fotokopi ile çoğaltılmış eserler kabul edilmeyecektir.
Yarışmaya gönderilecek karikatürlerin arkasına, isim, soyisim, açık adres ve tüm iletişim bilgileri yazılmalıdır.
Yarışmaya katılan sanatçılar, ayrıca word dosyasında fotoğraflı kısa özgeçmiş bilgilerini göndermelidirler.
Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan, kopyalanmış ve genç (amatör) katılımcılar açısından yetişkin müdahalesi içeren karikatürler yarışma dışı kalır.
Ödül alsın veya almasın bütün karikatürler, gerektiğinde tek tek ya da kitap olarak yayınlanabilir, belediyenin kültür tanıtımında kullanılabilir. Karikatürlerin her türlü kullanım hakkı Marmaris Belediyesi’ne aittir.
Tüm katılımcılar bu yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır. Şartnameye uymayan karikatürler değerlendirmeye alınmaz.
Karikatürler 26 / 04 / 2013 Cuma günü en geç saat 17.00’a kadar; Atatürk Caddesi Marmaris Belediyesi, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine posta veya kargo ile ya da elden teslim edilebilir..
Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan çalışmalar 03/ 05/ 2013 tarihinde Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’n’de sergilenecektir.
Sergi düzenlenmesi Marmaris Belediyesi’nin belirlediği sorumlular tarafından yapılacaktır.
Yarışmaya katılan yarışmacılar etkinlik, ödül, kişisel fotoğraf ve çizimlerinin yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır.
Marmaris Belediyesi çalışanları ve 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.
SEÇİCİ KURUL:
Belediye Meclis Üyesi İsmet Kamil ÖNER
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Sedat KİRT
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Aydın DURDU
Karikatürist Aziz YAVUZDOĞAN (Karikatürcüler Derneği Sekreteri)
Karikatürist Haldun SEVEL
ÖDÜLLER: Yarışma Birincisine; 5 Yıldızlı Otel’de 4 kişilik herşey dahil tatil. Yarışma İkincisine; Laptop bilgisayar. Yarışma Üçüncüsüne; Tablet bilgisayar. Ayrıca tüm katılımcılara, katılım belgesi verilecektir. Ödül Töreni ; 03/05/2013 tarihinde yapılacaktır. Açıklama: 5846 Sayılı Yasa gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm çalışmaların her türlü kullanım hakları bedelsiz olarak yarışmayı düzenleyen Marmaris Belediyesi’ne ait olacaktır. Çalışmaların başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Yarışmaya katılanlar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.