“Kardeşim Olur Musun?” eTwinning Projesi,Hayallerin Gerçeğe Dönüşmesi

Bodrum Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni, Özgür ERDEM DEMİRAYAK’ın kurucu ortağı olduğu “Kardeşim Olur Musun?” eTwinning projesi, salgın döneminde evlerde olmak zorunda olan 6-11 yaş aralığındaki çocuklar, kendilerini yalnız hissetmesin, uzak da olsa kardeş edindikleri arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunabilsin diye kurulmuş bir projedir. Proje 3 aylık olarak planlanmış ve bunun 2 ayında çocuklar aktif olarak etkinliklere katılmışlardır.

Proje sürecinde çocuklar, kardeşlerine mektup yazdılar, ortak afiş tasarladılar, online oyun oynadılar, yılbaşı kurabiyesi ve yılbaşı kartı yaptılar, resfebe hazırlayıp oynadılar, kardeşlik konulu resimlerden olusan online sergi hazırladılar, kardeşlerinin masallarına resim yaptılar, kardeşlik konulu ortak masal kitabı yazdılar, sayın Haluk Levent ‘in izni ile “Yollarda Bulurum Seni” sarkısına söz yazıp birlikte söylediler. Son olarak takım çalışması ile “Salgın Döneminde Evde Oynanabilecek Oyunlar Kitapçığı ” hazırladılar.

Proje kurucusu olan iki öğretmenin de kardeşinin olmaması, kardeşliğe duyulan özlemin hayat bulmuş hali olan proje ile çocuklar salgın döneminde yalnızlık duygusu yaşamadılar. Keyifli zamanlar geçirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × one =