“Kardeşim Olur Musun?” eTwinning Projesi Bir Projeden Daha Fazlası…

İzmir Karşıyaka Mürşide Akyüz İlkokulu öğretmenlerinden Sınıf Öğretmeni Melahat ATİK TUNA ve İngilizce Öğretmeni Arzu SU önderliğinde yürütülen eTwinning projesi olan “Kardeşim Olur Musun?” projesinde 3/D sınıfı öğrencileri keyifli anlar yaşadı. 3 aylık zaman dilimini kapsayan projenin sonuna gelen öğrenciler kardeşleriyle web 2.0 araçlarını keşfedip  teknolojik anlamda da kendilerini geliştirme fırsatı buldular.

Pandemi döneminin sıkıcı etkisinden kurtulmalarına imkan sağlayan bu projede kardeşleriyle elektronik ortamda mektuplaştılar, karşılıklı afiş tasarladılar, resfebe oluşturup oynadılar, resimler yapıp ortak hikaye yazdılar ve bunun gibi birçok etkinliğe imza atan öğrenciler Haluk Levent’in “Yollarda Bulurum Seni” şarkısına izin alarak yeni sözler yazıp ortak ürün olarak seslendirdiler.

Mürşide Akyüz İlkokulu’nun ilk eTwinning proje gurubu olan öğrenciler okullarını temsil etmenin haklı gururunu yaşadılar. Emeği geçen tüm velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize teşekkür eder, başından beri bizlere inanıp desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Ahmet NAZLIM’ a saygılarımızı sunarız.

logo 3