KARAVANDA SON NOKTA

Karavanla seyahat, ülkemizde emekliliğin yorgunluğunu alıp ruhlarını dinlendirmeye çalışan insanalrın yaptığı bir etkinlik gibi görülürken, son yıllarda gençlerinde ilgi alanına girmeyi başardı. Özgür ruhlu bireylerin tabiatla baş başa kalıp, dilediğince ülkelerini hatta dünyayı gezmeleri artık hayal olmaktan çıktı. Böyle bir yaygınlaşmanın ardından yenilikçiliğe gidilmesi kaçınılamazdı. Başta Matthew Hofman ‘ın  ürettiği Mobil Alan (Living Space) adlı karavanlarla geleneksel karavancılıktan çıkıp yenilikçi, modern karavancılığa adım atıldı.

Bu karavanlar; %100 alüminyumdan dizayn edilmiş olup şebeke dışı yaşam için tasarlanmıştır. Güneş enerjisi ile yaklaşık 28000 w elektrik üretebilen, yaklaşık 100 galonluk tatlı su tankı, pil şarj ünitesi, çok kullanımlı cihazlar, klima sistemi, açık duş, bisiklet, kayak takımı gibi malzemeleri taşımak için büyük bir açık hava deposu, yatak odası ve mutfağı ile evinizi aratmayacak bir konfor sunuyor. Bunların yanında; kolayca dönüştürülebilir bir ofis alanı ve uzaktan internet erişimi sağlayan çok yönlü WİFİ anteni, işlerinizi yoldayken bile sürdürebilmenize olanak sağlıyor. Off-road seyahatler için de tasarlanan bu mobil alan, dik bir arazide bile kolayca hareket sağlamak için yüksek kalkış açısına sahip mekanizmaya sahip.

Şimdilik görsel açıdan bizleri büyülese de, teknolojinin hızla gelişmesiyle sahip olabileceklerimiz arasına girmeyi başaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin