KANSER KÖK HÜCRESİ SEMPOZYUMU

HÜCRESEL TEDAVİ VE REJENERATİF TIP DERNEĞİ VE PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

KANSER KÖK HÜCRESİ SEMPOZYUMU

17-19 Şubat 2012

Anemon Hotel-Denizli

http://www.kanserkokhucre.com/

Hücresel Tedavi ve Rejeneratif Tıp Derneği olarak Kanser Kök Hücre Sempozyumu’nu 17-19 Şubat 2012 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirecek olmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Derneğimiz, kuruluşu yeni olmasına karşın yaptığı bilimsel faaliyetlerle hızla bu alandaki eksikliği hissedilen bilimsel platform ihtiyacını karşılamış ve ulusal ve uluslar arası girişimleri ile dünyadaki gelişmelerin hızla ülkemizde de paylaşılmasını sağlamıştır.
 
Bu yılki sempozyumumuzun programı en güncel konuları, konularında uzman konuşmacılarla paylaşma olanağı sunacak şekilde hazırlandı. 
Denizli’de gerçekleşecek  sempozyumumuzun desteklenmesi konusunda paydaşlığı Pamukkale Üniversitesi gerçekleştirecek. 
 
Kongremizde özel konu başlıklarını seçmeye çalıştık;
Kök Hücre Temelindeki Temel Kavramlar, Kanser Kök Hücre Görüntülemesi, Hematopoetik Hastalıkta Malign Kök Hücreler: Hedefler ve Hedef Belirleme,  Hematopoetik Kanser Kök Hücreleri: Tanımlama,  Sıklık ve Heterojenite,  Solid Tümör Kanser Kök Hücreleri: Tanımlama, Sıklık ve Heterojenite, Hedef Olarak Kanser Kök Hücreleri,Hedef Olarak Hematopoetik Kanser Kök Hücreleri…
Sempozyum bilimsel programı multidisipliner dernek özelliğimizin yansıması şeklinde birçok bilim alanında kanser kök hücre ile ilgili konuların tartışılmasına olanak sağlayacak şekilde planlandı. Sempozyumda konuşmacı olarak görev yapacak bilim insanlarına şimdiden teşekkürlerimizi sunarız. 
 
Hepinizi Denizli’ye Tıp dünyasının en güncel konu başlıklarını tartışmaya bekliyoruz.
Saygılarımızla
 
Prof. Dr. Osman İlhan
Sempozyum Başkanı